God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Niepokój Frei

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Niepokój Frei

Opis misji "Niepokój Frei" w God of War Ragnarok.

Po tym, jak dotrzesz do drugiej mistycznej bramy, rozwal drzewo z lewej stronie, na rzece. Potem płyń łódką drogą z lewej strony, a odblokujesz tę misję. Płyń cały czas przed siebie, omiń zatopiony pierścień, a dotrzesz na ogromny, otwarty obszar - deltę rzeczną. Musisz przepłynąć na wyspę o nazwie Ruiny wśród klifów (tę naprzeciw krasnoludów i trzeciej mistycznej bramy). 

God of War Ragnarok - Sumienie dla zmarłych 2

Tam z kolei zabij wrogów, a potem wdrap się na skałki na lewo od zjawy. Przeskocz po zniszczonym przejściu, a będąc na ostatniej "platformie", użyj magicznych pieczęci w taki sposób, aby zniszczyć pnącza przy łańcuchu.

God of War Ragnarok - Sumienie dla zmarłych 3

Gdy zniszczysz pnącza, wejdź na górę i wyryj na krysztale runiczne słowo. Potem wciśnij odpowiedni przycisk, a otworzy Ci to drogę do kolejnego ujścia rzeki, które prowadzi już do miejsca, w którym Freya odbyła ślub z Odynem. Płyń do końca rzeki i wysiądź z łodzi na plaży.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei

Na miejscu zabij oponentów, a następnie wspinaj się po skałach - tych na wprost łodzi - do góry. Potem przeskocz, z wykorzystaniem haka i ostrzy chaosu, na drugą stronę i ponownie wdrapuj się na górę. Podejdź pod bramę z kamieni, aby przejść na ołtarz, przy którym Freya brała ślub z Odynem. Gdy dostaniesz się do świątyni, zabij wrogów i rozpocznij walkę z pożeraczem dusz.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 2

Jest ona banalnie prosta, a oto kilka porad dot. tego, jak ją odbyć:

 • Pierwsze i najważniejsze - nie zamrażaj toporem roślin z lewej lub prawej strony. Lewiatan będzie potrzebny Ci, aby zadać wrogowi obrażenia.
 • Gdy wróg zacznie używać lasera, dobądź topora i rzuć nim w serce wroga, z którego dobiega promień.
 • Po tym na ziemię wypadnie specjalny kryształ - złap go i poczekaj, aż wróg ponownie otworzy serce i zacznie w Ciebie uderzać promieniem. Wrzuć zebraną kulkę do środka i podbiegnij do wroga, dezorientując go (wciśnij R3) i okładając mocnymi lub lekkimi atakami. Potem powtórz tę czynność raz jeszcze - musisz dwukrotnie położyć w ten sposób wroga.
 • Promień nie zadaje dużo obrażeń, ale warto go unikać, ustawiając się daleko za filarami i trującymi strefami. Uważaj bardziej na wrogów. To typowi oponenci, więc wystarczy wykonać unik w dobrym momencie, a unikniesz obrażenia.

Po starciu sprawdź lokację i podejdź do przepaści. Popatrz w prawo, a zauważysz zamek trzymający most. Przełam go.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 2

Potem podejdź pod most i ustaw strzały pieczęci od prawej strony w taki sposób, aby zniszczyć pnącza przy zamku z prawej strony. Idź do góry, zabij potwory - te latające, a także czworonożne. Kolejny poziom wyżej znajdziesz dwa upiory, do których eliminacji będą potrzebne strzały. Rozkazuj Frei, aby wybiła z rytmu upiory, strzelając w nich strzałami.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 3

Wtedy też nie będą one unikać Twoich ciosów. Po walce podejdź do kompanki i pomów z nią. Potem wyryj na wielkim krysztale runę (po prawej stronie od miejsca, w którym kobieta zdobyła ważny dla niej przedmiot) i wróć na dolny poziom świątyni. Zabij wrogów (zajmij się najpierw tym, który rzuca toksynami zadającymi Ci masę obrażeń).

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 4

Następnie podejdź do przepaści i rozkaż Frei, aby ta odczytała runy tuż nad nią, na lewo od mostu. Nie będzie to możliwe, dopóki nie zdobędziesz drugiej części słowa. Tym samym podejdź pod bramę z lewej strony, nad którą znajdują się dwa paleniska. Użyj magicznych pieczęci Frei, aby podpalić je w jednym momencie.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 5

Wystarczy, że rozciągniesz magiczne pieczęcie, przeznaczając na każdą z nich po dwie strzały - tym sposobem rozszerzysz ich zakres działań, a po podpaleniu tej na środku (tej najniżej), otworzysz sobie drogę dalej. Gdy zauważysz wroga, zniszcz jego tarczę i oszołom go. Będzie on wspierany przez wroga za kratami i nie odejmiesz mu zdrowia, dopóki nie zajmiesz się tą drugą postacią.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 6

Po oszołomieniu wroga zniszcz pnącza po lewej stronie i biegnij do góry. Zabij leczącego wroga i zajmij się pozostałymi oponentami. Po tym podejdź do Frei, która znajdzie drugi ważny dla niej przedmiot. Po tym wyryj drugą runę na krysztale, do którego drogę otworzy Ci kobieta chwilę później. Wróć do przepaści i odczytaj słowo, potem otwórz bramę. Obejrzyj scenkę, po której Freya odzyska swój miecz.

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 7

Przy trujących roślinach zabij jeszcze dwa wilkołaki i kieruj się ku wyjściu ze świątyni. Gdy zejdziesz ze skał i wejdziesz w interakcję z łodzią, rozpoczniesz walkę z dwoma drekimi. Jak ich pokonać?

God of War Ragnarok - Niepokój Frei 8

 • Obowiązkowo zajmij się najpierw zwykłym przeciwnikiem - czyli drekim, który nie jest naelektryzowany. Dobądź ostrza chaosu i postaraj się nałożyć na niego efekt podpalenia.
 • Unikaj uderzeń ogonem, przełamuj obronę tarczą, a także blokuj ciosów oznaczonych żółtym kolorem tarczą. Ten stwór nie zadaje krytycznych obrażeń, których nie byłbyś w stanie uniknąć.
 • Staraj się korzystać z magicznych pieczęci Frei, które będą oszałamiać tegoż drekiego, jednocześnie zadając mu sporo obrażeń. Jeśli dobrze pójdzie, nałożyć dwa efekty jednocześnie.
 • Gdy oponent będzie miał mało życia, zapewne schowa się do wody. Dobądź wtedy topora i rzuć w niego, aby go wykończyć. Potem zbierz z niego kryształ zdrowia i ewentualnie szału i skup się na drugim oponencie, który do tej pory zajmował się Freyą.
 • Tutaj z kolei lepiej używać topora i spróbować zamrozić bossa. Będzie on wtedy spowolniony.
 • Unikaj obowiązkowo naelektryzowanych stref, które wypluwa na różne miejsca areny dreki. Jeśli w nie wejdziesz, zostaniesz porażony i spowolniony - ataki te są oznaczone czerwonym kolorem.
 • Staraj się wyprowadzać lekkie uderzenia. Dreki ten również jest bardzo mobilny i niektóre z jego ciosów nie można zablokować, więc bądź gotowy na ewentualny przewrót w tył lub w bok.

Po wygranej walce zbadaj łódź z Freją, a zakończysz misję.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper