God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm

Opis misji głównej "Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm" w God of War Ragnarok.

Po zamknięciu szczelin w okolicach domu Sindriego przejdź przez mistyczną bramę i udaj się do Helheimu. Zniszcz żółty kamień na prawo od żołnierza i wdrapuj się po skałach, zaczynając od prawej strony. Potem zabij sługi Hel i wdrap się na kamienie z lewej strony.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm

Na górze zauważysz trzy czułe punkty w lodzie. Wrzuć w nie włócznie, a potem je zdetonuj, aby utorować sobie drogę dalej. Zabij wrogów, wdrap się na górę i przejdź przez ciasne przejście, a potem zamknij szczelinę Hel. Gdy Atreus będzie się nią zajmował, ty eliminuj wrogów pojawiających się na arenie. Po tym przejdź przez most - automatycznie rozpoczniesz również misję poboczną związaną z zamykaniem szczelin.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 2

Potem wejdź w interakcję z kołem obrotowym. Zanim dźwigniesz bramę, rozłóż magiczne pieczęcie na lewo od tarczy. Dźwignij bramę i rzuć w jedną z pieczęci toporem, a efekt zostanie naniesiony na zamek. Przebiegnij pod bramą i zabij kolejnych wrogów. Potem zeskocz w dół po prawej stronie, zabij wrogów na moście i rzuć włócznią w zawór przed legendarną skrzynią.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 3

Po wyeliminowaniu sługów Hel przeskocz na drugą stronę mostu i idź przed siebie. Dotrzesz do Garma, który ucieknie. Zabij kilku oponentów, przejdź przez szczelinę z prawej strony i biegnij przed siebie.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 4

Droga jest prosta i pełna zwykłych przeciwników, których musisz eliminować. Potem dotrzesz do wędrowca, którego spotkałeś już w Midgardzie, w jaskini prowadzącej do Norn przewidujących przyszłość. Zabij go, a potem wejdź w interakcję z kołem obrotowym. Podobnie, jak przy pierwszej bramie, musisz użyć magicznych pieczęci na desce z prawej strony.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 5

Zacznij od samej góry, powiększając zasięg pieczęci do maksimum (3 strzały w jedną pieczęć). Potem dźwignij bramę i strzel toporem w pieczęć, aby zamrozić zamek na samym dole. Przejdź przez bramę i idź przed siebie, wskakując po przeszkodach. Potem zabij 2 nieumarłych i odbij w prawo. Przy przepaści zauważysz po lewej stronie zawór na ścianie. Wbij w niego włócznię.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 6

Teraz przejdź dalej. Przeciśnij się po stromym przejściu, potem biegnij za śladami Garma, a finalnie dotrzesz do stworzenia. Obejrzyj scenkę, podczas której spróbujesz złapać Garma. W tym celu podejdź do łańcucha z lewej strony i poczekaj, aż pojawi się on na kamieniu.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 7

Rzuć w niego toporem, a potem złap łańcuch z prawej strony. Po scence biegnij z prawej strony do nowego miejsca, do którego udało się stworzenie. Na drewnianej kładce pozbądź się wrogów i zniszcz skrzynie przy filarze od lewej strony. Potem popatrz się na zawór na filarze z prawej strony i wbij w niego włócznię.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 8

Wdrap się po niej na górę, zabij upiora i uzupełnij zdrowie kryształami. Czeka Cię walka z Garmem, kawałek dalej. Pozostaje Ci tylko wspiąć się na skały, a potem dostać się do bossa, przeskakując między kamieniami wbitymi w ziemię. Gdy dostaniesz się na wielką arenę, rozpoczniesz starcie.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 9

Jak wyjść z niego zwycięsko?

  • Głównymi atakami Garma są ugryzienia. Gdy przeciwnik jest daleko, a potem się do Ciebie zbliży, to najpewniej zaraz spróbuje Cię ugryźć. Musisz wtedy wykonywać uniki (przewroty w lewo lub prawo) lub trzymać gardę. Ataki te nie są sygnalizowane - jedynie najmocniejsze ugryzienie jest oznaczone żółtym kolorem i wtedy także musisz wykonać unik.
  • Szybki doskok i potężne ugryzienie jest sygnalizowane czerwonym kolorem. Wtedy najlepiej jest uciec trochę do tyłu (oddalić się jak najdalej od oponenta) i wykonać unik w lewo lub prawo.
  • Gdy wróg podniesie łapy i przybiorą one niebieski kolor, to oznacza, że wywoła falę lodową zmierzającą w Twoim kierunku. Gdy widzisz przygotowanie do tego ataku, najlepiej jest biec w lewo lub prawo. Sam unik nie jest tutaj dobry, bo szerokość owej fali jest na tyle duża, że musiałbyś wykonać 2 idealne przewroty w krótkim odstępie czasowym, co jest możliwe tylko wtedy, gdy jesteś bardzo daleko od wroga.
  • Trzymaj wroga na daleki dystans i używaj strzał Atreusa. Pamiętaj też o runicznych umiejętnościach, które działają na dystans. Te przeznaczone do walki w bliskim dystansie zostaw na momenty, w których Garm padnie na ziemię i będzie musiał odetchnąć. Wtedy warto używać szału, zadawać obrażenia włócznią czy innym orężem. To najlepszy moment na to, aby atakować wroga.

God of War Ragnarok - Ponownie razem: Helheim, Szczelina Hel, Ogar Garm 10

  • Po pewnym czasie Garm zacznie rzucać także łańcuchem, ale będą one się często zaczepiać o krawędzie kamieni. To idealny moment na to, aby podejść do końcówki łańcucha i zamrozić go toporem. Wręcz musisz to zrobić, aby unieruchomić stworzenie na kilka sekund i móc okładać go uderzeniami.
  • Po zamrożeniu łańcucha złap go blisko haka, a wywrócisz Garma. Inaczej na nic nie zda się samo zamrożenie łańcucha.
  • W drugiej fazie walki wróg zacznie rzucać soplami (atak czerwony, czyli ten nie do uniknięcia) - unikaj je, wykonując uniki w lewo lub prawo.
  • Gdy wróg jest daleko, warto rzucać w niego włóczniami i aktywować je, gdy jest blisko Ciebie, aby położyć go na kilka sekund i móc okładać po raz kolejny orężem.
  • Zostawione kamienie na arenie wykorzystuj - złap je i ciśnij nimi w Garma, a zadasz mu sporo obrażeń.
  • Zwykłe uderzenia łańcuchem, te sygnalizowane na żółto, blokuj tarczą. Nie możesz ich uniknąć zwykłym przewrotem.

Gdy zamrozisz 3 raz łańcuch, wygraj sekwencje QTE, po których wygrasz starcie z bossem w Helheimie.

Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper