God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Gryla, jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 11.11.2022, 21:50

God of War Ragnarok - Gryla, jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać bossa o imieniu Gryla w God of War Ragnarok?

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 8

Po wyjściu z piwnicy spotkasz Grylę. Jak pokonać babcię Angrbody? Walka jest prostsza niż może się wydawać przez jej ogromne rozmiary.

  • W pierwszej fazie starcia, do momentu zabrania jej połowy paska zdrowia, jesteś zmuszony strzelać z łuku w kocioł przeciwniczki. Możesz wykorzystywać zwykłe ataki (przyda się tutaj łuk Jotunheimu, który wypuszcza przy zwykłym ataku aż 3 strzały - z racji tego, że kocioł jest duży, każda z nich zadaje mu obrażenia, więc w krótkim odstępie czasowym odbierasz wrogowi sporo życia) lub te mocne. Lepiej jednak skupić się na zwykłych, o ile masz wymieniony wyżej łuk, który mogłeś stworzyć w warsztacie Angrbody;
  • Strzelaj zawsze w kocioł, bo to on zapewnia Gryli zdrowie. Możesz używać runicznych umiejętności, a także specjalnej zdolności Angrbody polegającej na rzucaniu fioletowego pyłu na kocioł. Gdy widzisz ową substancję na rzeczonym przedmiocie, strzelaj w nią strzałami z łuku, a zadasz jeszcze większe obrażenia.
  • W pierwszej fazie walki Gryla nie wykonuje zbyt wielu ciosów. Uważaj jedynie na fioletowe kulki lecące w Twoją stronę i jej topnięcia o ziemię. Wystarczy jedynie, że będziesz trzymał przeciwniczkę na odległość, a na pewno nie zostaniesz ranny.
  • Gdy zabierzesz wrogowi połowę paska zdrowia, szybko uciekaj na jeden z czterech "podestów" - dwa są po lewej stronie, a dwa po prawej. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz sporo zdrowia, bo na całej ziemi zostanie aktywowana rażąca fala.
  • Gdy będziesz na owych podestach, możesz uzupełnić zdrowie (zbierając kryształy rozsiane po całej arenie), jeśli zostałeś ranny.
  • Skacz między podestami i walcz tak, jak poprzednio - korzystaj ze zdolności Angrbody, a gdy pył znajdzie się na kociołku, strzelaj w niego strzałami z łuku.

God of War Ragnarok - Zaginione Sanktuarium: Gryla i ranny wilk, Piwnica, Stary Dom 9

  • Gdy przeciwniczka będzie się zasłaniać, znajdź się na ostatnim podeście po lewej stronie, patrząc od drzwi od piwnicy. Znajdziesz tam świeczkę - użyj jej, wciskając kwadrat, aby oszołomić przeciwniczkę i zeskoczyć w dół. Gdy kobieta upuści dzban, uderzaj w niego z bliska lub poprzez łuk.
  • Gdy kobieta podniesie dzban, uważaj na jej uderzenie ręką i potem szybko wróć znowu na podest, bo zaraz wznieci kolejną falę uderzeniową na całym dolnym poziomie. Powtórz czynność ze świecą raz jeszcze, a pokonasz oponentkę.
Źródło: własne

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper