God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Alfheim

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Alfheim

Wszystkie Skrzynie Norn w krainieAlfheim w God of War Ragnarok.

W krainie Alfheim znajdziemy łącznie 7 skrzyń Norn. To, gdzie i w jaki sposób je zdobyć, przedstawiamy poniżej:

Skrzynia Norn - Strond

Skrzynia Norn - Strond

Skrzynia Norn - Strond 2

Pierwszą skrzynię Norn znajdziesz po tym, gdy przeciśniesz się przez szczelinę po dotarciu do Alfheimu. Popatrz w lewo, gdy Tyr pobiegnie w prawo i zeskocz w dół. Potem zainteresuj się trzema paleniskami, które musisz podpalić:

 • Pierwsze z nich znajduje się za Tobą, gdy patrzysz na skrzynię.
 • Drugie znajduje się pod podpalonym wazonem na końcu miejscówki, po lewej stronie - popatrz w przepaść, a na pewno zauważysz.
 • Trzecie palenisko znajduje się na końcu miejscówki, na skałce nad Tobą. Musisz wrócić się na wcześniejszą ścieżkę, wdrapać się po dwóch skałach do góry i podejść do tej pieczęci od lewej strony.

Skrzynia Norn - Strond

Artefakt - Strond

Artefakt - Strond 2

Gdy zabijesz pierwsze elfy światła i przejdziesz do miejsca, gdzie znajduje się duże drzewo, popatrz w prawo, a bez problemu znajdziesz skrzynię Norn. Podobnie, jak w przypadku drogi do kopalni w Svartalfheimie, nie podpalisz od razu jej pochodni, bo będziesz potrzebował do tego specjalnego narzędzia, które zdobędziesz później. Wróć tutaj dokładnie wtedy, gdy zdobędziesz włócznię, a potem w każdą pieczęć rzuć włócznią i aktywuj je w jednym momencie:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się na prawo od skrzyni, między dwoma paleniskami;
 • Druga pieczęć znajduje się na prawo od drzewa rosnącego w skale po lewej stronie (patrząc od wejścia);
 • Trzecia pieczęć znajduje się za ścianą (wydzielającą pomarańczową poświatę) na lewo od skrzyni. Zniszczysz ją w dalszej części fabuły.

Skrzynia Norn - Świątynia Światła

Skrzynia Norn - Świątynia Światła

Skrzynia Norn - Świątynia Światła 2

Gdy po raz pierwszy manualnie aktywujesz most elfów, przewracając posąg, w kolejnej lokacji bez problemu zauważysz skrzynię Norn. Tym razem wystarczy rzucić toporem w trzy pieczęcie jak najszybciej to możliwe (po kilku sekundach wygasają):

 • Pierwsza z nich znajduje się na lewo od skrzyni - nie da się jej nie zauważyć;
 • Druga pieczęć znajduje się obok skał po lewej stronie, trochę wyżej od poziomu, na którym stoisz;
 • Trzecia pieczęć znajduje się w korytarzu za skrzynią, po prawej stronie. Najpierw zniszcz zielony metal z pomocą Atreusa, a potem odbij topór od fioletowego kamienia, stojąc przy skrzyni.

Skrzynia Norn - Pustkowia

God of War Ragnarok - Skrzynie Norn: Alfheim

Skrzynia Norn - Pustkowia 2

Dostań się na północną część Pustkowi. Na lewo od jamy, od której dobiega światło, zauważysz pieczęci do skrzyni Norn. Musisz dostać się za skałkę i znaleźć pnącza, które się łączą. Rzuć toporem tak, aby za jednym zamachem zniszczyć wszystkie z nich. Potem dostań się na skałkę od drugiej strony i poszukaj pieczęci:

 • Pierwsza pieczęć znajduje się na lewo od skrzyni Norn;
 • Druga pieczęć znajduje się na prawo, za skrzynią Norn - znajdziesz to w miejscu, w którym niszczyłeś pnącza
 • Trzecia pieczęć znajduje się nad skrzynią Norn. Cofnij się na piasek i rzuć w łatwopalny dzbanek toporem, aby wzniecić wybuch.

Skrzynia Norn - Wyrwa

Skrzynia Norn - Wyrwa

Skrzynia Norn - Wyrwa 2

Uwaga! Ta znajdźka jest związana z misją Tajemnica Piasków!

Gdy wejdziesz do lokacji pełnej luster, wdrap się na skałki po prawej stronie i potem wejdź po lewej stronie do góry. Zjedź liną na drugą stronę, przejdź obok kokonów i potem zejdź w dół, w stronę bramy po lewej stronie. Otwórz ją, a na pewno zauważysz skrzynię Norn. Tym razem musisz strzelić jak najszybciej w 3 pieczęci toporem.

 • Pierwsza pieczęć znajduje się po prawej stronie przy bramie;
 • Druga pieczęć znajduje się po prawej stronie od skrzyni;
 • Trzecia pieczęć znajduje się na samej górze, po prawej stronie (przy prowizorycznym oknie) i jest ona odwrócona do Ciebie tyłem. Kontynuuj wątek poboczny (Tajemnice Piasków), aby się dostać do tej bramy i mieć możliwość uderzenia w pieczęć.

Skrzynia Norn - Zakazane piaski

Skrzynia Norn - Zakazane piaski

Skrzynia Norn - Zakazane piaski 2

Gdy dostaniesz się do tego miejsca, będziesz musiał podpalić trzy pieczęcie:

 • Pierwsza z nich znajduje się na prawo od filara, pod którym Kratos przechodzi, aby dostać się do skrzyni;
 • Druga pieczęć znajduje się na pustyni, przy skałach po prawej stronie od wejścia do skrzyni Norn. Musisz skorzystać tutaj z magicznych pieczęci Frei, aby podpalić palenisko.
 • Trzecia pieczęć znajduje się na łuku po lewej stronie od wejścia do miejsca ze skrzynią Norn. Tutaj też musisz użyć magicznych pieczęci - pamiętaj jednak, aby je maksymalnie powiększyć, strzelając w nie strzałami nawet 3 razy. Inaczej nie dosięgną one paleniska na górze.

Skrzynia Norn - Zakazane piaski

Skrzynia Norn - Zakazane piaski

Skrzynia Norn - Zakazane piaski 2

Podjedź pod budynek będący elfią biblioteką. Nie wchodź na górę, a zamiast tego rozwal kamienie przy murku przed Tobą, rzutem toporem. Dzięki temu dostaniesz się do jaskini pod budynkiem, gdzie znajdziesz skrzynię Norn, w której musisz podpalić 3 paleniska. Zanim to zrobisz, uderz toporem w fioletowym kamień po lewej stronie, za rzeźbami elfów, aby zniszczyć wszystkie 3 pnącza za jednym zamachem:

 • Pierwsze palenisko znajduje się po lewej stronie. Narzuć na nie magiczne pieczęcie, a potem rzuć magiczną pieczęcią na ognisko.
 • Drugie palenisko znajdziesz po prawej stronie - tam też widnieje kolejne ognisko, więc zrób to samo, co przed chwilą. Tym razem jednak nie ustawiaj pierwszej pieczęci na palenisku, a kawałek na lewo, aby dosięgnęły one finalnie ognisko.
 • Trzecie palenisko znajdziesz za "jamą" nad drugim paleniskiem - najpierw nałóż magiczne pieczęcie (dwie) obok drugiego paleniska, a potem otwórz ową jamę strzałą dźwiękową i strzel ostatnią magiczną pieczęcią w drugie palenisko, aby podpalić to ostatnie.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper