God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Statystyki Kratosa: siła, obrona, runy, witalność, szczęście, za co odpowiadają?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Statystyki Kratosa: siła, obrona, runy, witalność, szczęście, za co odpowiadają?

Za co odpowiadają podstawowe statystyki Kratosa w God of War Ragnarok?

Po tym, jak przejdziesz pierwszy rozdział przygody rozgrywający się w Midgardzie, trafisz do domu Sindriego, gdzie znajdziesz oczywiście dwa krasnoludy i ich warsztat. Możesz w nim ulepszać, tworzyć czy sprzedawać przeróżne elementy wyposażenia, które wpływają na jedne z kilku statystyk głównego bohatera.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 11

Statystyk jest łącznie sześć, a dwie pierwsze z nich to te główne. Niemalże każde ulepszenie broni czy pancerza wpływa na siłę lub obronę. Im masz lepszy topór Lewiatana czy Ostrza Chaosu, tym Twój atrybut siły (ilość zadawanych obrażeń) będzie większy. Jeśli jednak skupisz się na ulepszaniu tarcz, ogólny atrybut obrony (zmniejszenia przyjmowanych obrażeń) będzie rósł. Jest to bardzo proste.

Inaczej sytuacja wygląda z elementami pancerza, które mogą wpływać na jeden z głównych trybutów i te poboczne. Musisz balansować statystykami głównymi w taki sposób, aby zachować między nimi balans, a w dodatku starać się zwiększyć poboczne atrybuty, które pomogą Ci w walce czy eksploracji, której w God of War Ragnarok.

Poniżej przedstawiamy, za co odpowiadają poszczególne statystyki, abyś mógł zdecydować, które z nich najbardziej Ci odpowiadają:

  • Siła - im jest większa, tym więcej obrażeń zadajesz zwykłymi, mocnymi czy dystansowymi atakami.
  • Obrona - im jest większa, tym mniejsze obrażenia otrzymujesz, kiedy trafią Cię wrogowie.
  • Runy - im jest większa, tym większe obrażenia zadasz podczas wykonywania ataków runicznych (zdolności po przytrzymaniu L1 i wciśnięciu R1 lub R2). Statystyka ta zwiększa także ogólne obrażenia od żywiołów, a więc od mrozu z Lewiatana i ognia z Ostrzy Chaosu.
  • Czas odnowienia - im jest większa, tym krócej musisz czekać, aby odnowić umiejętności runiczne, a także talizmany. Początkowo czas ten wynosi nawet minutę, a zwiększając tę statystykę, spokojnie zejdziesz poniżej 60 sekund.
  • Witalność - im jest większa, tym lżejszy będzie efekt oszołomienia lub efektu nałożonego przez wrogów (np. podpalenia, zamrożenia, porażenia itd.). Ponadto zwiększysz maksymalną ilość zdrowia (dobrze to współgra z jabłkami Idunn zbieranymi ze skrzyń Norn).
  • Szczęście - im jest większa, tym więcej punktów doświadczenia otrzymasz za wykonanie misji, przysług, odkrywanie znajdziek czy branie udziału w walkach. Ponadto zwiększa szansę na aktywację mocy żywiołu (np. zamrożenia Lewiatanem czy podpalenia Ostrzami Chaosu).
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper