God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Alva, jak pokonać, porady taktyczne

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Alva, jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać bossa Alvę, dobrze wytrenowaną elfkę światła, w świątyni (w krainie Alfheim) w God of War Ragnarok?

Po tym, jak zaczniesz uciekać ze świątyni światła po usłyszeniu przepowiedni na górze Groy, zaczepi Cię Alva, boss tutejszej świątyni światła - jak sobie z nim poradzić? Oto kilka porad taktycznych!

God of War Ragnarok - Sekret Groy: Szczyt Świątyni Światła, Ucieczka z Alfheimu, Alva, Czarne elfy 2

  • Pierwsze i najważniejsze - postaraj się używać ostrzy chaosu, ponieważ przeciwniczka nie lubi ognia. Jeśli nałożysz na nią efekt podpalenia, zacznie dramatycznie szybko tracić zdrowie. Warto także rozpalić łańcuchy, klikając szybko trójkąt na DualSensie, aby atakować ją ostrzami, gdy te są już podpalone.
  • Gdy przeciwniczka wykonuje mocny atak oznaczony niebieskim kółeczkiem, wciśnij szybko dwukrotnie L1 (klawisz odpowiadający za blokowanie) - wtedy wykonasz przełamanie i oszołomisz przeciwniczkę na kilka sekund.
  • Staraj się trzymać bossa na krótki dystans. Gdy się zbyt oddali, może spróbować się zacząć leczyć pod światłem (wtedy uderz ją, aby przestała) lub rzucać w Ciebie lodem, którego forma przypomina odwrócony o 90 stopni znak X. Wystarczy wykonać przewrót w lewo lub prawo, aby go uniknąć.
  • Przeciwniczka na bliskim dystansie także wypuszcza lód - ten jednak jest sygnalizowany żółtym kółkiem i możesz go bez problemu zablokować tarczą.
  • Alva wykonuje trzy uderzenia z bliski, kiedy ten ostatni jest krytyczny, o ile oczywiście nie wybijesz jej z rytmu. Staraj się nie atakować na szybko, bądź cierpliwy i blokuj jej zwykłe ataki włócznią, a nie dojdzie do tych najmocniejszych ataków, których nie możesz zablokować.
  • Trzymając ostrza chaosu, możesz rzucać hakiem i próbować przyciągnąć wroga, co także anuluje jej najbliższy atak i sprawi, że przez sekundę będzie zdezorientowana.
  • Tradycyjnie korzystaj z pomocy Atreusa, którego strzały naładują pasek oszołomienia u oponentki.
Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper