God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Idealne uniki, jak robić przewroty i unikać obrażeń?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Idealne uniki, jak robić przewroty i unikać obrażeń?

Jak wykonywać idealne uniki w God of War Ragnarok?

W tym miejscu opisaliśmy, w jaki sposób możemy blokować ciosy i wyprowadzać potężne ataki tarczą. Warto korzystać z nowego elementu wyposażenia, ponieważ dzięki niemu nie dość, że niejednokrotnie uchronimy się przed stratą paska zdrowia dzięki blokowaniu, to dodatkowo może wywołać potężne uderzenie tarczą zmiatające wszystko na swojej drodze czy też wyprowadzić potężne kontrataki, gdy zablokujemy uderzenie wroga w ostatnim momencie.

Powyższe porady dotyczą jednak przede wszystkim bardziej ludzkich wrogów, jak draugr czy bossów, jak chociażby Thor. Średnio tarcza spisuje się na bardziej nienaturalnych wrogów, którzy nie używają zwykłej broni białej, a zamiast tego potrafią nas zarazić jadem czy spróbować zamrozić/podpalić. Na nich najlepiej spisuje się typowa, stara taktyka, jaką są oczywiście uniki.

God of War Ragnarok - Idealne uniki, jak robić przewroty i unikać obrażeń?

Pierwsze i najważniejsze - unik wykonasz, wciskając raz przycisk "X" na kontrolerze DualSense. Pozwoli Ci to lekko odskoczyć od wroga i czasami połączyć ową rzecz z np. jakąś umiejętnością. Wiele ze zdolności dotyczy wykonania uniku w przód lub do tyłu, więc warto się nimi zainteresować, zważywszy na to, że unikać ciosów będziesz od początku do aż ostatniej minuty rozgrywki. Inną rzeczą są przewroty, dużo korzystniejsze, ponieważ pozwalają wykonać "szerszy" unik, dużo bardziej odskakując od wroga niż przy zwykłym uniku. 

Kiedy najlepiej unikać ciosów? Wtedy, gdy widzisz, że wróg atakuje, a przy jego ciele unosi się kółko koloru czerwonego. Jest to oznaka, że nadchodzącego uderzenia nie dasz rady zablokować i jedyne, co możesz wykonać, to właśnie unik. Często jednak po krytycznym uderzeniu wroga wyprowadza on od razu kolejny cios, tym razem do zablokowania. Dwa uniki pod rząd nie spiszą się idealnie i drugie uderzenie zawsze jest celne - w takich przypadkach lepiej blokować.

Zawsze używaj uników także w sytuacjach, gdy widzisz obok swojej postaci strzałki koloru czerwonego - one wskazują, że wróg, którego nie widzisz na ekranie, szykuje się do ataku lub właśnie go wykonuje. Jeśli nie jesteś w stanie spojrzeć na oponenta, to przynajmniej wykonuj uniki, a na pewno unikniesz przynajmniej jednego uderzenia. 

Źródło: własne

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper