God of War Ragnarok - poradnik. Solucja, questy, walka, eksploracja, znajdźki, krainy, FAQ, porady, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok - Srebro z wazonów, beczek, skrzyń, artefaktów, z czego wypada, jak odebrać?

Mateusz Wróbel | 12.12.2023, 20:17

God of War Ragnarok - Srebro z wazonów, beczek, skrzyń, artefaktów, z czego wypada, jak odebrać?

Jak zdobywać srebro w God of War Ragnarok podczas eksploracji?

Srebro jest główną walutą w God of War Ragnarok. To dzięki niej możesz kupować, ulepszać czy wytwarzać nowe przedmioty, które zwiększają siłę lub/i obronę, a także inne statystyki Kratosa. Srebro zdobywasz za wykonywanie poszczególnych aktywności i jest to rzecz niepomijalna - wręcz nie da się przechodzić przez kolejne misje, nie mając w wirtualnym plecaku trochę srebra.

God of War Ragnarok - Przetrwać Fimbulvinter: Most, Łowczyni, Przepowiednia Atreusa, Dom Sindriego 10

Warto jednak wiedzieć, że podczas eksploracji poszczególnych lokacji możemy zdobywać jeszcze więcej srebra. Pierwszym i najważniejszym sposobem jest zaglądanie w każde zakamarki zwiedzanych przez nas lokacji. Czasami warto się cofnąć lub odbić w lewo i prawo, aby nie iść od razu ścieżką fabularną do celu misji. Bardzo często wygląda to tak, że na końcu opcjonalnych, kończących się dróg znajdziemy skrzynię. Nie ma znaczenia, czy tę mniejszą, czy też większą (podświetloną na czerwono). Z każdej z nich zawsze mamy zapewnione srebro.

God of War Ragnarok - Srebro z dzbanków i skrzyń, z czego wypada, jak odebrać? 2

Innym sposobem, o którym warto wiedzieć (gra tego nie mówi wprost) są wazony mijane w trakcie eksploracji czy nawet samej walki z wrogami. Jeśli je zniszczymy (również na odległość, rzucając w nie toporem), wypadnie z nich zawsze przynajmniej kilkanaście sztuk srebra, a jeśli szczęście dopisze, to uzupełnimy za pomocą kryształu również zdrowie i napełnimy w pewnym stopniu pasek szału. Warto mieć przy sobie topór i niszczyć owe wazony, bo tak jak zostało to przed chwilą wspomniane, w porównaniu ze zwykłymi, drewnianymi skrzyniami, wypadają z nich zawsze jakieś fanty. Ponadto podczas przemierzania morskich lokacji za pomocą łodzi warto tymże środkiem transportu najeżdżać na beczki w wodzie - gdy je zniszczymy, także otrzymamy srebro.

God of War Ragnarok - Srebro z dzbanków i skrzyń, z czego wypada, jak odebrać?

Co jednak najważniejsze, ominięte srebro (ale tylko to, które pojawi się na mapie, a nie ukryte za dzbankami czy skrzyniami) możemy zdobyć w domu Sindriego (lub w miejscach na mapie, gdzie znajduje się kuźnia krasnoludów), w wielkiej skrzyni po prawej stronie od warsztatu Brokiego. Warto do niej co kilka misji wracać, a na pewno otrzymamy jakąś ilość srebra dodatkowo.

  • Ponadto po całych światach w God of War Ragnarok są rozsiane artefakty. Te przedmioty kolekcjonerskie możesz potem sprzedawać (tak naprawdę to ich jedyne zastosowanie, nie licząc wpisu do dziennika poszerzającego wiedzę o uniwersum) u braci za przynajmniej 200 sztuk srebra.
Źródło: własne

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

God of War Ragnarok - SOLUCJA

cropper