Far Cry 6 - poradnik do gry. Porady, FAQ, fabuła, bronie, crafting, questy, aktywności, znajdźki, skarby - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Far Cry 6 - poradnik do gry. Porady, FAQ, fabuła, bronie, crafting, questy, aktywności, znajdźki, skarby

Far Cry 6: stół warsztatowy, co można w nim stworzyć?

Mateusz Wróbel | 24.03.2022, 19:15

Far Cry 6: stół warsztatowy, co można w nim stworzyć?

Seria Far Cry nauczyła nas, że crafting odgrywa sporą rolę w rozgrywce. Deweloperzy już na początku zabawy w każdej odsłonie serii uczą nas, jak zbierać potrzebne surowce, a następnie korzystać ze stołu warsztatowego. Nie inaczej jest tym razem, bowiem w Far Cry 6 rzeczony element nosi nazwę "Zrób to sam".

Far Cry 6: stół warsztatowy, co można w nim stworzyć?

Po zebraniu interesujących nas materiałów ze skrzynek oznaczonych na mapie białą ikonką skrzyni (są one łatwo dostępne w prawie każdym większym miejscu w grze, więc przyglądaj się mini-mapie), będziemy mogli przejść do najbliższego obozu i skorzystać z miejsca, które zostało stworzone z myślą o modyfikowaniu swoich broni. W Far Cry 6 nie ma możliwości stworzenia swojej własnej giwery, ponieważ większość odblokujemy lub znajdziemy wykonując misje główne/poboczne aktywności, ale w grę wchodzi modyfikacja całego wyposażenia.

Far Cry 6 a nowości - tworzenie, modyfikowanie i zbieranie broni

Posiadając wymagane komponenty, możemy przykładowo sprawić, że nasz karabin automatyczny będzie służył do likwidacji celów po cichu - w slocie modyfikacji wystarczy, że wybierzesz tłumik i zainstalujesz go do broni. To samo tyczy się innych funkcji, jak celownik, czy rodzaj amunicji. Każdy komponent został szczegółowo opisany przez twórców, więc wystarczy wyłącznie przyglądać się statystykom widocznym w lewej, dolnej stronie ekranu.

Pamiętaj, że kupując jeden rodzaj modyfikacji, możesz używać ją we wszystkich broniach, które mogą z niej korzystać. Nie musisz za każdym razem kupować tego samego moda. Dodatkowo, ilość komponentów "zrób to sam" sprawdzisz z poziomu menu - ekwipunku.

Far Cry 6 a nowości - tworzenie, modyfikowanie i zbieranie broni

Warto zwrócić uwagę także na dodatkową opcję "wymiany", która jest dostępna od początku gry. Korzystając z dostępnych surowców (czyli skór zwierząt), możesz wymienić je na potrzebne komponenty z serii "zrób to sam". Po najechaniu na posiadany przez Ciebie - chociażby - kieł dzika, dowiesz się z wyświetlonych informacji, jakie rzeczy otrzymasz za ewentualną wymianę.

Źródło: własne

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

FAQ

FABUŁA

cropper