Far Cry 6 - poradnik do gry. Porady, FAQ, fabuła, bronie, crafting, questy, aktywności, znajdźki, skarby - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Far Cry 6 - poradnik do gry. Porady, FAQ, fabuła, bronie, crafting, questy, aktywności, znajdźki, skarby

Far Cry 6: łowienie ryb, jak złapać rybę?

Mateusz Wróbel | 24.03.2022, 19:15

Far Cry 6: łowienie, jak złapać rybę?

W Far Cry 6 nie zabraknie dodatkowych aktywności. W odpoczynku od podbijania kolejnych terytoriów na tropikalnej Yarze, będziemy mogli udać się nad jeziora, na których zainteresowani zajmą się łowieniem ryb. Element ten nie jest obowiązkowy do ukończenia głównego wątku fabularnego, ale zapoznanie się z nim jest obowiązkowe do uzyskania 100% z gry.

Aby zacząć łowić ryby, będziesz musiał zdobyć wędkę. Nie szukaj jej po świecie gry ani u handlarzy - pojawi się ona w Twoim ekwipunku po ukończeniu czwartej misji głównej. Teraz możesz udać się do najbliższego jeziora/rzeki, wyciągnąć przyrząd z poziomu koła broni, a następnie zarzucić go i poczekać, aż jakaś ryba złapie przynętę.

Far Cry 6: łowienie ryb, jak złapać rybę?

Ważne jest to, abyś powoli zwijał żyłkę - jeśli będziesz stał w miejscu, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ryba nie zainteresuje się przynętą. Gdy już zwierzę chwyci jedzenie, kliknij R2, aby ją złapać. Teraz będziesz musiał się z nią siłować i właśnie w tym momencie zaczynają się problemy.

Teraz Twoim zadaniem jest zmęczenie ryby. Trzymając L2 (R2 możesz puścić po złapaniu ryby), przesuwaj prawy analog w przeciwnym kierunku niż ten, w którym próbuje poruszać się Twój "przeciwnik". Im dłużej będziesz to robił, tym stopniowo ryba będzie zbliżać się do Twojej pozycji. Możesz, z pomocą lewego analoga, oddalać się także trochę do tyłu, ale dopiero wtedy, gdy jesteś pewien, że żyłka się nie urwie (czyli ryba musi być na tyle zmęczona, że nie da rady stawiać oporu).

Będąc już przy żyłce, zwracaj uwagę na jej kolor. Nie możesz doprowadzić do tego, aby osiągnął on status czerwony (dzieje się tak przeważnie, gdy przesuniesz prawą gałkę w dół), czyli taki, w którym linka zaraz się zerwie. W takich momentach warto puścić przyciąganie (L2) dosłownie na sekundę i ponownie zacząć męczyć rybę.

Pamiętaj, że możesz ulepszyć wędkę, a także zmieniać rodzaj przynęty przy stole warsztatowym, które są rozsiane po całym świecie gry. To ważny aspekt zabawy szczególnie w przypadku ciężkich do wyłowienia ryb, które stawiają spory opór.

Źródło: własne

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

FAQ

FABUŁA

cropper