Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów

Opis misji Wybraniec bogów.

Dotrzyj na teren regionu Spikeroog i porozmawiaj z Udalrykiem nt. Cerys, aby rozpocząć zadanie związane z córką Cracha An Craite.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów

Po rozmowie z jarlem i znachorem idź do centrum wioski i zacznij wypytywać o kobietę. Od sprzątaczki dowiesz się, że Cerys była u pewnego małżeństwa, które znajduje się na wyższym poziomie wioski. Podczas rozmowy z Berghostą dowiesz się, że musisz znaleźć Eirika.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 2

Zabij 3 utopce, a potem pomów z mężczyzną, który powie Ci, gdzie jest Cerys. Teraz musisz wspiąć się na domek na wzgórzu, który znajduje się na południowy zachód od miejsca, w którym przebywał Eirik.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 3

Dostaniesz się do tegoż miejsca od wsi Svorlag lub od wschodu (tam, gdzie urywa się trasa na mapie). W środku zbadaj ślady i w jednym z pomieszczeń zbierz klucz do piwnicy. Potem podejdź do leżącej na ziemi Cerys, aby z nią porozmawiać. Następnie zdobądź miecz Brokvar, który znajduje się w piwnicy. Musisz otworzyć właz wcześniej zdobytym kluczem, aby zejść w dół, korzystając z włazu.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 4

Potem wróć do Cerys i idź do Udalryka. Ten powie Ci, gdzie powinny znajdować się szczątki Akiego. Dostań się w pobliże rozbitego statku, a potem zanurkuj. Zabij wedle uznania 2 syreny, a następnie popatrz na kości zabitego, które znajdują się na lewo od wielkiej skały. Są one także oznaczone czerwoną poświatą. Wejdź z nimi w interakcję i wróć do Udalryka.

Po wypytaniu o wszystkie szczegóły Udalryka wrócisz do rozmowy z Cerys nt. prawdziwego potwora. Przedstawisz 2 sposoby na pokonanie wroga i będziesz mógł wybrać jedną z opcji:

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 5

  • Posłuchać jej i włożyć dziecko do pieca. Okaże się, że podstęp się uda, demon zostanie wypędzony, a dziecko będzie całe i zdrowe. Cerys wyrazi wdzięczność za zaufanie i zaplusuje u mieszkańców tutejszej wioski.
  • Nie słuchać Cerys i po prostu zabić Hima. Wydłuży to znacząco zadanie, ponieważ będziesz musiał walczyć z demonem. Córka Cracha nie będzie miała do Twojego zachowania wiele uwag, ponieważ uszanuje decyzję Geralta.

Pamiętaj, że jeśli myślisz nad tym, aby to Cerys, a nie Hjalmar, została królem Skellige zdecydowanie lepiej jest zaufać kobiecie podczas tej misji.

Warto więc przystać na pierwszy wybór i przechytrzyć demona. Udaj się z Cerys do domu i zacznij go przeszukiwać. Po przeszukaniu dwóch pokojów wróć do Cerys i zgódź się na jej plan.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 6

Gdy kobieta wróci do domu i da Ci dziecko, zgodnie z zaleceniem wrzuć je do pieca. Jeśli oddasz je Udalrykowi, to będziesz musiał stoczyć walkę z Himem w dalszej części misji. Jeśli wrzucisz je do pieca, to pokonaj kilku strażników - to proste stracie.

Wiedźmin 3 - Wybraniec bogów 7

Po tym aktywujesz scenkę, w której demon rzeczywiście opuści Udalryka raz na zawsze. Cerys będzie Ci wdzięczna za wysłuchanie jej. Gdy konwersacja z córką Cracha an Craite się zakończy, ukończysz także tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper