Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba

Opis misji Ostatnia próba w Wiedźminie 3.

Po dotarciu do Kaer Morhen idź do zamku wiedźminów. Blisko stołu, przy którym będzie Eskel (o ile wykonasz jego misję wcześniej) znajdziesz Lamberta, z którym musisz porozmawiać.

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba

Podczas konwersacji dowiesz się, że wspólnymi siłami musicie zdobyć moc żywiołów. Zgódź się na wyprawę i idź za nim. Biegnij do brzegu, a po drodze zabijaj harpie - korzystaj z kuszy. Potem zacznij szukać łodzi.

Wiedźmin 3 - Zakłócenia 2

Gdy pójdziesz w lewo, to zauważysz pięć topielców. Pozbądź się ich, a potem wsiądź na łódź razem z Lambertem. Poczekaj, aż dopłyniesz do brzegu.

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba 3

Finalnie dotrzesz do jaskini, lecz podczas rozmowy z Lambertem usłyszysz krzyk - możesz iść sprawdzić ślad lub od razu wejść na łódź. Jeśli pójdziesz sprawdzić krzyk, to po prostu zabijesz dodatkowo potwory. Niemniej wejdziesz do rzeczonej jaskini (przed tym warto wypić eliksir kota).

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba 4

Po tym idź przed siebie. Wszystkie drogi prowadzą do cyklopa - zabij go, używając Igni. Potem pomów z Lambertem i wyjdź z jaskini, wspinając się po skałach z prawej strony od głównego leża Starego Grota. Następnie idź polną dróżką przed siebie. Kawałek dalej spotkasz trolle.

Wiedźmin 3 - Ostatnia Próba 5

W trakcie rozmowy z nimi możesz być spokojny, dzięki czemu nie zabijesz ich. Finalnie będziesz musiał biec do pieczary, a potem raz jeszcze przemówić im do rozsądku. Ponadto oddaj im miecze. Potem napełnij filakterium energią, co zakończy tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper