Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Dla dobra nauki: Keira Metz idzie do Radowida/Kaer Morhen lub ginie z rąk Geralta

Mateusz Wróbel | 05.01, 22:15

Wiedźmin 3 - Dla dobra nauki: Keira Metz idzie do Radowida/Kaer Morhen lub ginie z rąk Geralta

Wybory w "Dla dobra nauki" w Wiedźminie 3.

Wątek z Keirą Metz jest dość długi i może zakończyć się nawet na kilka sposobów. Od tego, jak zachowasz się w tej misji, zależy, co dokładnie stanie się z Keirą Metz. Po spotkaniu z nią na wyspie Kłomnicy:

  • Możesz pozwolić jechać jej do Radowida (będąc po prostu neutralnym), co poskutkuje tym, że koniec końców czarodziejka zostanie nabita na pal. Znajdziesz jej wiszące ciało przy jednym z wejść do Novigradu. Ten wybór aktywuje również dodatkowy quest związany z Triss.
  • Możesz ją zaatakować, jeśli zażądasz notatek. Czarodziejka w tym przypadku nie pojawi się już w grze, ponieważ zginie z rąk Geralta. Nie będzie Ci to jednak wypominane w trakcie dalszej części gry.
  • Możesz przemówić jej do rozsądku (wybierając opcję dialogową "Radowid nie zapomina", a potem wspominając, że wybranie się do Novigradu to samobójstwo), następnie zasugerować, aby udała się do Kaer Morhen. Dzięki temu czarodziejka przeżyje, ukryje się, pomoże Ci w walce z Dzikim Gonem, a także zwiąże się z innym wiedźminem ze szkoły wilka po ataku na Kaer Morhen.

Nieprzespanie się z Keirą w poprzedniej misji nie blokuje Ci szczęśliwego zakończenia w tym wątku.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper