Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - wybory z Wiedźmina 2, import zapisu

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - wybory z Wiedźmina 2, import zapisu

Najważniejsze wybory z Wiedźmina 2 i kwestia importu zapisu do Wiedźmina 3.

Gdy tylko włączysz Wiedźmina 3 i wyrazisz chęć rozpoczęcia nowej rozgrywki zauważysz kilka opcji. Pomijając te dotyczące poziomu trudności będziesz musiał zdecydować, jak chcesz podejść do kwestii wyborów z Wiedźmina 2. Do dyspozycji masz:

  • Rozpoczęcie nowej gry z automatycznymi wyborami;
  • Rozpoczęcie nowej gry z wybraniem wyborów podczas gry;
  • Rozpoczęcie nowej gry poprzez zaimportowanie zapisu z Wiedźmina 2.

Automatyczne wybory:

W przypadku automatycznych wyborów sprawa wygląda dość prosto i wygodnie, ponieważ to twórcy podejmą za Ciebie najważniejsze decyzje. Nie będziesz miał na nie żadnego wpływu, co oznacza, że:

  • Aryan La Valette zostanie oszczędzony;
  • Geralt uratuje Anais, a nie Triss w Loc Muinne;
  • Opowiesz się za Vernonem Rochem, a nie Iorwethem;
  • Zostawisz Shealę de Tancarville na pastwę losu;
  • Zabijesz Letho w finałowej konfrontacji.

Podjęcie wyborów podczas gry:

Wiedźmin Audiencja

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, to osobiście zdecydujesz, jakie Geralt podjął decyzję w dwójce. Możesz wpłynąć na opcje, które zostały wymienione już wyżej. Szczególnie warto sprawić, że Letho przeżył. "Symulacja wyborów" będzie miała miejsce tuż przed audiencją u Emhyra, która odbywa się po dotarciu do jego pałacu.

Musisz jednak pamiętać, że owa symulacja nie wpływa na mniej ważne wątki fabularne/poboczne oraz dialogi, a jedynie na rzeczone, pięć głównych decyzji. Oznacza to, że dla mniejszych postaci, występujących w pierwszym czy drugim Wiedźminie, jesteś poniekąd nieznajomym - tak samo, jak przy opcji "automatyczne wybory".

Zaimportowanie zapisu:

Zaimportowanie zapisu jest najlepszą opcją, jeśli tylko posiadasz save'a z Wiedźmina 2. Możliwość ta jest podyktowana szczególnie dla posiadaczy komputerów osobistych.

Gra automatycznie wyczyta podjęte przez Ciebie decyzje - i to nie tylko te, które wymieniliśmy wyżej. Deweloperzy zadbali także o przygotowanie wielu smaczków wpływających na nastawienie wielu postaci pobocznych do Geralta. Nawet zrobienie sobie tatuażu na szyi w "dwójce" jest przenoszone do trzeciego Wiedźmina. 

Każdy główny wybór z Wiedźmina 2 został opisany na kolejnej stronie poradnika!

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper