Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie

Mateusz Wróbel | 05.01, 22:15

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie

Opis misji Ostatnie życzenie w Wiedźminie 3.

Po wyciągnięciu kluczowych informacji fabularnych od Skjalla w ogrodzie Freyi czarnowłosa czarodziejka poprosi Cię o pomoc. Udaj się do miejsca spotkania, aby poznać szczegóły misji.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie

Po rozmowie nt. Dżinna, którym interesuje się Yennefer, szybko przejdziesz na przystań. Wskocz do łodzi, a potem wypłyń na morze, aby szukać wymaganego statku. Gdy zanurkujesz, korzystaj z kuszy, aby zabijać utopce. Jeśli się z nimi nie uporasz, to będą Ci uprzykrzać życie cały czas, gdy będziesz pod wodą.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 2

Potem zacznij sprawdzać ślady po zniszczonej fregacie. Gdy zainteresujesz się kadłubem, będziesz mógł wypłynąć na powierzchnię. Przy drugim tropie sprawdź kawałek drakkaru, a także róg wojenny między skrzynkami. Potem znów wróć na łódź, zabij syrenę za pomocą kuszy.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 3

Trafisz do trzeciego tropu. Zabij 3 syreny w wodzie za pomocą kuszy, a potem płyń na samo dno. Zbadaj kadłub, a także zbierz złamaną pieczęć na prawo od skrzyń statku. Po tym wróć do czarodziejki, a zostaniesz teleportowany do drugiej części pieczęci.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 4

Po ważnej rozmowie rozpoczniesz przeszukiwanie statku. Zejdź od razu pod pokład schodami z prawej strony, a potem zbadaj znajdujące się tam ślady. Wejdź w interakcję z wielką szafą, a pod nią znajdziesz ciało nieżyjącego mężczyzny. Po rozmowie z Yennefer rozpoczniesz walkę z dżinnem.

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 5

Starcie jest bardzo proste i najlepiej będzie używać tutaj znaku Quen, które uchroni Cię przed obrażeniami potwora. Potem obejrzyj scenkę i rozpocznij ważną konwersację z Yennefer, podczas której jesteś w stanie:

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 6

  • Powiedzieć Yennefer, że już jej nie kochasz. Kobieta to zrozumie, choć będzie w pewien sposób zawiedziona i zniesmaczona, ponieważ wyznała Ci prawdziwą miłość chwilę wcześniej. Otwiera to jednak drogę na romans z Triss, który mogłeś rozpocząć już w Novigradzie.
  • Powiedzieć Yennefer, że ją kochasz. Rozpocznie to definitywnie romans z czarodziejką, który będziesz mógł kontynuować w Kaer Morhen. Wpływa on także diametralnie na ostatni akt gry, jak i zakończenie. Pamiętaj, że jeśli wyznasz miłość obu Paniom (Yen i Triss), to w 3 akcie gry zostaniesz zostawiony przez obie kobiety.

Niezależnie od decyzji po intymnej rozmowie misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper