Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja

Opis misji Królewski Gambit i Koronacja w Wiedźminie 3.

Po udzieleniu pomocy Hjalmarowi w zabiciu giganta i Cerys w zniesieniu klątwy z Udalryka będziesz mógł wrócić do zleceniodawcy - Cracha an Craite - aby rozpocząć przygotowania do wyboru króla Skellige. Na miejscu będziesz świadkiem kolejnej uczty.

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja

Warto porozmawiać z Hjalmarem, gdy wejdzie blisko Vildkaarlów. Możesz się z nimi zmierzyć, aby zdobyć specjalny miecz. Potem idź do komnat Cracha i odbierz od niego nagrodę. Podczas konwersacji usłyszysz krzyki z sali i dowiesz się, że właśnie miała miejsce wielka tragedia.

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja 2

Po wróceniu do miejsca zabij 3 niedźwiedzie, a następnie zdecyduj, któremu dziecku Cracha an Craite'a chcesz pomóc:

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja 3

  • Jeśli nie opowiesz się za nikim, ród An Craite zostanie przeklęty na wiele lat i uważany za ten najbardziej tchórzliwy ze wszystkich klanów na Skellige. Władzę przejmie wtedy ambitny Svanrige, którego matka jest finalnie powiązana z atakiem na salę biesiadną.
  • Jeśli opowiesz się za Cerys będzie czekać na Ciebie bardzo długie śledztwo, które koniec końców sprawi, że znajdziesz prawdziwą sprawczynię ataku na salę biesiadną. Matkę Svanrige, bo to ona stoi za wszystkim, spotka kara przykucia do skały na wieki. W tym przypadku to Cerys zostanie królową Skellige.
  • Jeśli opowiesz się za Hjalmarem ruszysz w stronę wiosek. Będziesz musiał zabijać Vildkaarlów, którzy według syna Cracha stoją za atakiem. Nie poznasz prawdziwych osób maczających palców w zamachu, ale imię klanu An Craite zostanie oczyszczone. W tym przypadku to Hjalmar zostanie królem Skellige.

Najlepsza jest ta druga decyzja, której przejście opiszemy również poniżej (w trzeciej opcji wystarczy skontaktować się z Hjalmarem i zabić wrogów, finalnie, jak się okaże, niewinnych). 

Po wybraniu Cerys zacznij rozglądać się po ścianie. Zbadaj ciała zabitych, a także niedźwiedzi. Dowiesz się dzięki temu, że zwierzęta nie były zwykłymi przeciwnikami. Sprawdź byle który róg pitny, a następnie wyjdź drzwiami z lewej strony od frontowych drzwi, aby wyjść na zewnątrz.

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja 4

Znajdziesz tutaj Hjorta, który powie Ci o dziwnym składniku. Potem idź z Cerys do piwnic, a gdy sprawdzisz jedną z beczek podświetloną na czerwono, to będziesz musiał uciekać z miejsca zdarzenia.

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja 5

Biegnij do drugiego wyjścia za córką Cracha. Rozwal beczki Aardem, a będąc w tunelach, podążaj za Cerys. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, to sprawdź drzwi blisko piwnicy. Znajdziesz tam ślady butów po miodzie. Idź za nimi, a gdy skorzystasz ze schodów, sprawdź tunikę na ścianie.

Wiedźmin 3 - Królewski Gambit, Koronacja 6

Potem biegnij do Arnvalda i zacznij go gonić konno. Uderz go mieczem, aby spadł z wierzchowca. Po rozmowie z nim dowiesz się, kto tak naprawdę stał za pomysłem ataku. Po tym automatycznie zwołasz spotkanie jarlów, podczas którego Birna opuści Ard Skellig.

Koronacja

Warto też od razu udać się na wybranie nowego króla Skellige razem z Crachem. Po tym możesz także od razu porozmawiać z gośćmi znajdującymi się na uroczystości.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper