Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra)

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra)

Opis misji Słoneczny Kamień

Drugi cel misji Przygotowania do bitwy zaczniesz po rozmowie z Crachem znajdującym się tuż obok statku. Dowiesz się, że musisz iść do wioski Lugosa (jeśli na tronie siedzi ktoś z rodu an Craite), więc uczyń to.

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra)

Na miejscu stoczysz walkę z Lugosem, niezależnie od podjętych decyzji w rozmowie. Wybijaj jego strażników i opuść wioskę, a następnie porozmawiaj z Myszoworem. Ten powie Ci, kto może wiedzieć więcej o słonecznym kamieniu.

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra) 2

Najpierw idź do Eyvinda, pobliskiego skalda. Wybieraj kwestie dialogowe wedle własnego uznania, lecz skald i tak nie powie Ci niczego o jaskini. Musisz więc udać się do poławiacza pereł. On będzie bardziej rozmowny. Gdy znajdziesz jego łódkę, to zanurkuj w wodzie.

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra) 3

Na lewo od zatopionej łodzi i skrzyni oznaczonej czerwonym kolorem znajdziesz wejście do jaskini. Wpłyń do obiektu i idź przed siebie, a znajdziesz poszukiwaną osobę. Porozmawiaj z nim i koleżką, a po wszystkim wróć do Yennefer, aby zdać jej relację. Następnie spotkaj się z Filippą na Ard Skellig.

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra) 4

Najlepiej jest dopłynąć tutaj łodzią od północnej strony, bo w innym przypadku będziesz musiał schodzić z gór. Niemniej po rozmowie z czarodziejką wejdź do krypty. Kawałek dalej zabij utopce, topielce i syrenę. Następnie podążaj dalej za Filippą.

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra) 5

Spotkasz golema, którego musisz zabić. Na niego używaj igni, gdy chowa się za swoimi dłoniami. Potem odbij w lewo i podejdź do obrazu. Potem pomów z czarodziejką i dostań się na wielką arenę. Tutaj musisz rozwiązać kwestię luster:

Wiedźmin 3 - Słoneczny kamień (3 lustra) 6

  • Lustro z lewej strony ma być zwrócone w kierunku lustra z prawej strony.
  • Lustro z prawej strony ma być zwrócone w kierunku lustra środkowego.
  • Lustro środkowe ma być zwrócone w kierunku lustra z lewej strony.

Po tym wróć do Filippy, aby zdobyć słoneczny kamień, tym samym kończąc tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper