Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Towarzysze broni, wszyscy kompani, którzy mogą wspomóc Cię w walce z Dzikim Gonem

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Towarzysze broni, wszyscy kompani, którzy mogą wspomóc Cię w walce z Dzikim Gonem

Lista towarzyszy broni, którzy pomogą w obronie Kaer Morhen przed Dzikim Gonem w Wiedźminie 3.

Po tym, jak odczarujesz Umę w Kaer Morhen, poradzone zostanie Ci, aby przed udaniem się na Wyspę Mgieł zebrać towarzyszy, którzy pomogą Ci w walce z Dzikim Gonem. W tym momencie zostaną zanalizowane podjęte na przestrzeni całej gry wybory, od których zależy, kogo uda Ci się zrekrutować.

Triss

Triss zawsze do Ciebie dołącza, o ile pomożesz jej załatwić sprawy w Novigradzie.

Zoltan

Zoltana znajdziesz w Novigradzie i dołączy do Ciebie bez żadnych dodatkowym wymogów.

Dijkstra

Dijkstra jest towarzyszem, którego bardzo ciężko zachęcić do pomocy. Musisz zdradzić mu podczas wykonywania wątku fabularnego w Novigradzie, gdzie znajduje się jego skarb, a aby to uczynić, musisz zgodzić się na torturowanie Triss i zadawanie Menge takich odpowiedzi, jakie chce usłyszeć.

Roche i Ves

Roche'a spotkasz na obrębach Novigradu. Będziesz musiał wykonać jego dwie misje (druga to "oko za oko"), podczas których m.in. uratujesz wściekłą Ves walczącą z Nilfgaardczykami. Jeśli je ukończysz, to obaj kompani dołączą do Twojej ekipy.

Letho

Jeśli Letho przeżył w Wiedźminie 2 i wykonałeś jego zadanie poboczne dostępne w Velen (w jednym z folwarków, w których się ukrył), to pod koniec questa musisz zachęcić go do udania się do Kaer Morhen. W taki sposób dołączy do walki.

Keira

Aby zwerbować Keirę, podobnie jak w przypadku Letho, musisz ukończyć jej wątek poboczny i pod koniec zachęcić ją do udania się do Kaer Morhen. Znajduje się ona w Velen i natkniesz się na nią podczas poznawania fabuły.

Myszowór

Myszowór, tak jak Zoltan, przybędzie na bitwę bez żadnych dodatkowych pytań.

Hjalmar (Folan i Vigi)

Podczas przebywania na Skellige musisz wykonać wątek poboczny dotyczący koronacji nowego króla. Aby to uczynić wykonaj zadania, w których pomagasz Hjalmarowi oraz Cerys, a następnie zajmij się questem, w którym udzielasz rad jednemu z nich. Niezależnie od tego, kto jest królem, Hjalmar zawsze - o ile oczyścisz imię rodu An Craite - przybędzie z pomocą.

Co więcej, jeśli podczas misji Hjalmara uratujesz Folana i Vigiego, oni także dołączą do ekipy broniącej Kaer Morhen.

Emhyr

Emhyra znajdziesz w zamku w Wyzimie. Gdy go poprosisz o wsparcie będzie chętny je dać, ale pod warunkiem, że będzie nimi dowodził znany Ci już generał Voohris. Geralt na to nie przystanie, więc nici ze wsparcia ze strony Nilfgaardu.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper