Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Romans z Yennefer, sceny seksu i wpływ na zakończenie oraz DLC

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Romans z Yennefer, sceny seksu i wpływ na zakończenie oraz DLC

Pełny opis romansu z Yennefer w Wiedźminie 3 - jak do niego doprowadzić, jakie są tego konsekwencje?

Romans z Yennefer

Yennefer to jedna z dwóch kluczowych czarodziejek, z którymi Geralt może się związać. Spotykasz ją już w Białym Sadzie, aby potem kontynuować wątek z nią związany na Skellige. Gdy tylko postawisz stopę na wyspach kobieta będzie towarzyszyć Ci niemalże na każdym kroku - to właśnie wtedy będziesz miał okazję się do niej zbliżyć.

Warto w tym miejscu nadmienić, że jeśli wcześniej wyznałeś miłość Triss i podobnie zachowasz się przy wątku Yennefer, to wejdziesz w trójkąt, który skończy się dla Geralta tragicznie (zostanie sam jak palec).

Pierwszą okazją będzie uroczystość (warto na nią założyć elegancki zestaw stroju Skellige, dostępny w jej pokoju, aby zaimponować czarnowłosej wybrance), podczas której musisz znaleźć specjalną maskę schowaną przez Myszowora. Gdy już ją zdobędziesz kobieta zapyta, o czym teraz myślisz:

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 6

  • Jeśli wybierzesz, że chcesz powrócić na stypę, ominiesz pierwszy moment, w którym możesz zbliżyć się do kobiety. Nie blokuje to jednak dalszego romansu z nią, o ile tylko jest on Twoim celem.
  • Jeśli wybierzesz, że chcesz ją przytulić, a co za tym idzie, spędzić z nią trochę czasu sam na sam, to w pewnym momencie dojdzie do zbliżenia na wypchanym jednorożcu, o ile wyrazisz tylko na to chęć. 

Kolejnym krokiem będzie wykonanie zadania pobocznego o nazwie "Ostatnie życzenie". Pojawia się ono zawsze w Twoim dzienniku, niezależnie od tego, jak postąpiłeś podczas uroczystości. Po zniszczeniu "życzenia Geralta" Yennefer wyzna Ci miłość, a Ty możesz:

Wiedźmin 3 - Ostatnie życzenie 6

  • Odrzucić ją, co definitywnie zamknie potencjalny romans z nią.
  • Również stwierdzić, że ją kochasz - dojdzie do pocałunku i wejścia z nią w romans.

Jeśli wejdziesz w romans z Yennefer, to podczas pobytu w Kaer Morhen będziesz miał okazję raz jeszcze uprawiać seks z czarodziejką - między misjami fabularnymi.

Pamiętaj, że pocałowanie Triss przy fontannie nie jest jednoznaczne z wejściem z nią w romans - to zachowanie nie blokuje "prawdziwej relacji" z Yennefer!

Związanie się z Yennefer wpływa na:

  • Relację z Ciri (w pozytywnym znaczeniu).
  • Ostatni akt gry i Twoją relację z Yennefer oraz Triss.
  • Zakończenie - Geralt zwiąże się z Yennefer i z nią spędzi czas, który mu pozostał.
  • Towarzyszkę w winnicy w Corvo Bianco (DLC Krew i Wino).
Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper