Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Towarzysze broni

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Towarzysze broni

Opis misji Towarzysze broni w Wiedźminie 3.

Po odczarowaniu Umy i rozmowie z Avallachem, zanim pójdziesz ratować Ciri z wyspy mgieł, odnajdź wszystkich dostępnych sojuszników i zachęć ich do walki z Dzikim Gonem. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich dostępnych pomocników i to, co musisz zrobić, aby ich zwerbować.

Triss

Triss zawsze do Ciebie dołącza, o ile pomożesz jej załatwić sprawy w Novigradzie.

Zoltan

Zoltana znajdziesz w Novigradzie i dołączy do Ciebie bez żadnych dodatkowym wymogów.

Dijkstra

Dijkstra jest towarzyszem, którego bardzo ciężko zachęcić do pomocy. Musisz zdradzić mu podczas wykonywania wątku fabularnego w Novigradzie, gdzie znajduje się jego skarb, a aby to uczynić, musisz zgodzić się na torturowanie Triss i zadawanie Menge takich odpowiedzi, jakie chce usłyszeć.

Roche i Ves

Roche'a spotkasz na obrębach Novigradu. Będziesz musiał wykonać jego dwie misje (druga to "oko za oko"), podczas których m.in. uratujesz wściekłą Ves walczącą z Nilfgaardczykami. Jeśli je ukończysz, to obaj kompani dołączą do Twojej ekipy.

Letho

Jeśli Letho przeżył w Wiedźminie 2 i wykonałeś jego zadanie poboczne dostępne w Velen (w jednym z folwarków, w których się ukrył), to pod koniec questa musisz zachęcić go do udania się do Kaer Morhen. W taki sposób dołączy do walki.

Keira

Aby zwerbować Keirę, podobnie jak w przypadku Letho, musisz ukończyć jej wątek poboczny i pod koniec zachęcić ją do udania się do Kaer Morhen. Znajduje się ona w Velen i natkniesz się na nią podczas poznawania fabuły.

Myszowór

Myszowór, tak jak Zoltan, przybędzie na bitwę bez żadnych dodatkowych pytań.

Hjalmar (Folan i Vigi)

Podczas przebywania na Skellige musisz wykonać wątek poboczny dotyczący koronacji nowego króla. Aby to uczynić, wykonaj zadania, w których pomagasz Hjalmarowi oraz Cerys, a następnie zajmij się questem, w którym udzielasz rad jednemu z nich. Niezależnie od tego, kto jest królem, Hjalmar zawsze - o ile oczyścisz imię rodu An Craite - przybędzie z pomocą.

Co więcej, jeśli podczas misji Hjalmara uratujesz Folana i Vigiego, oni także dołączą do ekipy broniącej Kaer Morhen.

Emhyr

Emhyra znajdziesz w zamku w Wyzimie. Gdy go poprosisz o wsparcie, będzie chętny je dać, ale pod warunkiem, że będzie nimi dowodził znany Ci już generał Voohris. Geralt na to nie przystanie, więc nici ze wsparcia ze strony Nilfgaardu.

Po zwerbowaniu wszystkich rusz odnaleźć Ciri na Wyspie Mgieł.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper