Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary

Opis misji Powrót na Krzywuchowe Moczary w Wiedźminie 3.

Po zakończeniu wątku głównego związanego z Krwawym Baronem ten poprosi Cię o ostatnią przysługę. Udaj się do wsi Sztygary, gdzie będziesz mógł pomóc Filipowi odzyskać Annę z bagien.

Uwaga! Wszystkie podjęte do tej pory decyzje w misjach Sprawy Rodzinne i Panie Lasu wpływają na zakończenie wątku Krwawego Barona.

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary

Na miejscu pomów z chłopami i Krwawym Baronem, a potem rusz do miejsca docelowego. Po drodze zabijaj potwory, także te blisko chat.

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary 2

Po rozmowie z Tamarą (dialog będzie się różnił w zależności od tego, czy odwiedziłeś córkę Barona w Oxenfurcie) i odnalezieniu Anny rozpoczniesz starcie z biesem. Po nim sceny mogą się różnić w zależności od tego, jakie wybory podjąłeś w misji o tytule "Panie Lasu".

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary 3

  • Jeśli uwolniłeś ducha lasu, a co za tym idzie, uratowałeś dzieci z bagien, to w ramach zemsty Anna zostanie przemieniona w babę wodną, potwora. Po pewnym czasie zejdziesz również do piwnic, gdzie będziesz musiał wybrać jedną z czterech dostępnych lalek:

Lalka z fioletową malwą jest tą prawidłową i w takim przypadku Anna zostanie na chwilę odczarowana, pomówi ze swoją rodziną, a potem umrze. To wciąż złe zakończenie, ale córka będzie mogła po raz ostatni pomówić i pożegnać się ze swoją matką. Jeśli wybierzesz inną lalkę, Anna będąca babą wodną stanie w płomieniach. Krwawy Baron i Tamara będą na Ciebie wściekli, podobnie jak dowódca łowców czarownic, który uzna, że można było załatwić to w lepszy sposób.

Wiedźmin 3 - Powrót na Krzywuchowe Moczary 4

  • Jeśli zabiłeś ducha lasu, to dzieci zostaną porwane przez wiedźmy, lecz finalnie znajdziesz je opcjonalnie w Novigradzie. Anna z kolei nie zostanie zamieniona w potwora, ale przejmie się na tyle utratą osób, którymi się opiekowała, że nie będzie zachowywała się normalnie.

W takim przypadku rodzina Strengerów podziękuje Geraltowi za pomoc. Krwawy Baron zabierze swoją żonę do uzdrowiciela i tym samym nie popełni samobójstwa.

W przypadku uratowania ducha lasu Strenger zawsze popełnia samobójstwo, wieszając się na drzewie na górnym dziedzińcu w kasztelu Wrońce. Zauważysz to, gdy wrócisz na miejsce.

Niezależnie od wyborów misja dobiegnie końca po rozmowie z Filipem, gdy Anna straci zmysły lub zginie.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper