Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki

Opis misji Przyjacielska przysługa i Dla dobra nauki w Wiedźminie 3.

Po załatwieniu spraw na Kłomnicy Keira od razu poprosi Cię o kolejną przysługę. Zgódź się ją wykonać i jedź na północno zachodnią część Velen, gdzie powinien znajdować się kupiec przewożący coś ważnego dla czarodziejki.

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki

Na miejscu, blisko wisielców, znajdziesz ślady ciężkiego wozu. Idź za nimi w stronę lasu, a gdy znajdziesz się na kolejnej drodze, to zauważysz wóz. Kupca znajdziesz kawałek dalej, po lewej stronie - stoi przy nim zgnilec, którego musisz zabić.

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki 2

Niemniej przesyłka Keiry znajduje się pod wozem. Wróć z nią do zleceniodawczyni, a po rozmowie jedź wierzchowcem do miejsca spotkania. Nie ma większego znaczenia, kto dojedzie pierwszy, bo rozmowa toczy się prawie identycznie w obu przypadkach.

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki 3

Co więcej, podczas konwersacji będziesz mógł filtrować z Keirą. Jeśli wyrazisz zainteresowanie kobietą (niezobowiązujące, a więc takie, które nie blokuje romansu z Yennefer i Triss!), to ta zniknie, a Ty będziesz musiał ją szukać po lesie, idąc po śladach ubrań. Dotrzesz do brzegu, gdzie będziesz uprawiał z czarodziejką seks.

Dla dobra nauki

Po nocy (lub samej kolacji) rusz na Kłomnicę. Spotkasz tutaj Keirę, która przedstawi Ci twój prawdziwy powód działania na wyspie.

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa, Dla dobra nauki 4

Możesz zachować się tutaj na kilka sposobów i nie ma znaczenia, czy wszedłeś z nią w romans:

  • Możesz pozwolić jechać jej do Radowida (będąc po prostu neutralnym), co poskutkuje tym, że koniec końców czarodziejka zostanie nabita na pal. Znajdziesz jej wiszące ciało przy jednym z wejść do Novigradu. Ten wybór aktywuje również dodatkowy quest związany z Triss.
  • Możesz ją zaatakować, jeśli zażądasz notatek. Czarodziejka w tym przypadku nie pojawi się już w grze, ponieważ zginie z rąk Geralta. Nie będzie Ci to jednak wypominane w trakcie dalszej części gry.
  • Możesz przemówić jej do rozsądku (wybierając opcję dialogową "Radowid nie zapomina", a potem wspominając, że wybranie się do Novigradu to samobójstwo), następnie zasugerować, aby udała się do Kaer Morhen. Dzięki temu czarodziejka przeżyje, ukryje się, pomoże Ci w walce z Dzikim Gonem, a także zwiąże się z innym wiedźminem ze szkoły wilka po ataku na Kaer Morhen.

Niezależnie od tego, misja dobiegnie końca, tak samo jak wątek Keiry, którą albo spotkasz w Novigradzie na stosie, albo w Kaer Morhen - w zależności od tego, jak się tutaj zachowasz. 

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper