Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci

Opis misji Kwestia życia i śmierci w Wiedźminie 3.

Po tym, jak zniszczysz twierdzę łowców czarownic w Novigradzie, Triss poprosi Cię o pomoc. Udaj się do jej kryjówki - w domku na najwyższym piętrze znajdziesz rudowłosą kobietę, która wprowadzi Cię w sprawę.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci

Po rozmowie - zgodnie z zaleceniem - udaj się na targ rybny. W głównej alejce znajdziesz gościa z kluczami przypiętymi przy pasie - zagadaj do niego, obroń go przed bandytami, a następnie dowiesz się, że odbędzie się bal maskowy w celu uratowania Alberta.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 2

Triss poprosi Cię o nabycie odpowiedniego stroju, więc udaj się do Eilhala i wybierz któryś z kompletów. Dodatkowo kup maskę lisa i jakąś dla siebie (ptaka, wilka lub arlekina). Teraz załóż na siebie te 4 elementy i wróć do Triss. Przejdziesz na bal.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 3

Podczas niego zaczepi Cię nieznajomy. Możesz spuścić mu łomot lub odpuścić. Potem idź do bramy na górze. Po rozmowie z czarodziejem i wejściu na kolejny plac możesz pomówić z Voorhisem w formie dodatkowej aktywności (oznaczonej na mapie wykrzyknikiem).

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 4

Po konwersacji możesz też zagadać do krupiera, aby zagrać w turniej w gwinta (możęsz wygrać tutaj potężną kartę Jaskra). Nie jest to jednak obowiązkowa aktywność, więc możesz od razu przejść do przedstawicielki rodu Vegelbudów. Potem zacznij szukać Alberta.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 6

Znajdziesz go w ogrodach, bardzo blisko Marii Luizy la Valette. Potem idź do miejsca poleconego przez Triss, aby poczekać, aż goście się upiją. Następnie zacznij szukać czarodziejki w labiryncie albo idź od razu za nią, nie spuszczając ją z oczu.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 7

Chwilę później dotrzesz do spokojnego, zacisznego miejsca, a podczas konwersacji przy fontannie możesz zachować się na kilka sposobów. Oto one:

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 8

  • Jeśli pocałujesz Triss, to kobieta zarumieni się i wspomni o tym w dalszej części gry, gdzie dalej będziesz musiał jej pomagać w wątku dot. ucieczki czarodziejów z Novigradu. Nie blokuje to jednak romansu z Yennefer, ponieważ z romansu z Triss będziesz miał okazję jeszcze się wycofać.
  • Jeśli nie pocałujesz Triss, kobieta zauważy to i zrobi się jeszcze bardziej niezręcznie. Jednakże nie blokuje to dalszego romansu z Triss, ponieważ w dalszej części gry możesz wyznać jej miłość i zachęcić do kontynuowania związku z dwóch pierwszych części Wiedźmina.

Niezależnie od wyboru scenkę przerwie przybycie Alberta, który uzna, że jest gotowy na ucieczkę. Po zamianie masek wróć do labiryntu, a po rozmowie walcz z łowcami czarownic.

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 9

Następnie biegnij do stajni, gdzie spotkasz przyjaciół. Obejrzyj filmik przerywnikowy, po którym misja dobiegnie końca. 

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper