Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Wszystkie zakończenia główne: najważniejsze decyzje dot. Ciri

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Wszystkie zakończenia główne: najważniejsze decyzje dot. Ciri

Ciri wiedźminką, Ciri cesarzową, Ciri umiera... wszystkie zakończenia w Wiedźminie 3.

Jeśli tutaj trafiłeś, to z pewnością ukończyłeś już grę lub podchodzisz do niej po raz kolejny i chcesz przypomnieć sobie, jakie wybory trzeba podjąć, aby uzyskać poszczególne zakończenia. Sekcja ta jest zalana spoilerami.

W Wiedźminie 3 znajdziesz łącznie trzy główne zakończenia. Najlepsze z nich to takie, w którym Ciri zostaje - wedle marzeń - wiedźminką, drugie z nich to takie, w którym Ciri staje się cesarzową Nilfgaardu (tak, jak zapragnął tego jej ojciec), a trzecie, najgorsze, sprowadza się do śmierci lwiątka z Cintry.

Na każdy z wyborów składa się to, jak zachowasz się w danych sytuacjach. Oto kluczowe pięć decyzji, od których zależy, które zakończenie uzyskasz:

 • Krajobraz po bitwie: pociesz Ciri walcząc na śnieżki (dobra decyzja) / powiedz jej, że nie można być we wszystkim dobrym (zła decyzja).
 • Krajobraz po bitwie: jedź z Ciri od razu na Łysą Górę, gdzie znajduje się Imlerith (dobra decyzja) / jedź z Ciri najpierw do cesarza Nilfgaardu i nie przyjmuj zapłaty (pośrednia decyzja) lub przyjmij nagrodę (zła decyzja).
 • Ostatnie przygotowania: pozwól Ciri samej wejść do pokoju, gdzie znajduje się Filippa i Margarita (dobra decyzja) / idź z Ciri na spotkanie z czarodziejkami (zła decyzja).
 • Przygotowania do bitwy: pozwól Ciri zdemolować pracownię Avallacha (dobra decyzja) / każ się uspokoić Ciri, gdy będzie znajdowała się w pracowni elfa (zła decyzja).
 • Przygotowania do bitwy: zgódź się iść z Ciri odwiedzić grób Skjalla (dobra decyzja) / stwierdź, że nie ma czasu na odwiedzenie grobu Skjalla (zła decyzja).

Ciri zostaje wiedźminką

W tym zakończeniu rozpoczynasz epilog od wizyty w Wyzimie. Następnie udajesz się do obozu, w którym jeden z kowali tworzy miecz, z którym jedziesz do pobliskiej karczmy. W niej znajdziesz Ciri, której wręczysz oręż. 

Co trzeba zrobić, aby uzyskać to zakończenie? 

 • Podejmij przynajmniej trzy dobre decyzje z tych wyżej wymienionych.
 • Pod żadnym pozorem nie jedź do Emhyra po tym, jak Ciri poprosi Cię o udanie się na Łysą Górę.

Ciri zostaje cesarzową

W tym zakończeniu udasz się do myśliwego, a następnie przejdziesz do miejsca, w którym czeka na Ciebie Ciri. Wspólnie spędzicie trochę czasu, aby finalnie pożegnać się i wrócić do swoich obowiązków. 

Co trzeba zrobić, aby uzyskać to zakończenie?

 • Podejmij przynajmniej trzy dobre decyzje z tych wyżej wymienionych.
 • Zabierz Ciri najpierw do Emhyra, gdy ta poprosi Cię o udanie się na Łysą Górę.
 • Podczas rozmowy z Nilfgaardczykiem nie przyjmuj zapłaty, ponieważ diametralnie zbliżysz się do negatywnego endingu.
 • Wykonaj wątek poboczny kończący się zamachem stanu na Radowida, a potem opowiedz się po stronie Roche'a.

Ciri umiera

Najgorsze zakończenie to takie, w którym Ciri umiera. Geralt kontynuuje wykonywanie swojego zawodu i zabija trzecią, ostatnią wiedźmą na bagnach w Velen. Jego dalszy los nie jest znany.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać to zakończenie?

 • Podejmij nie więcej niż dwie dobre decyzje.
 • Zabierz Ciri do Emhyra i przyjmij zapłatę.

Warto wspomnieć, że na kolejnej stronie poradnika znajdziesz opis wszystkich zakończeń pobocznych!

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper