Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Nowa mapa bez pytajników, jak zmienić?

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Nowa mapa bez pytajników, jak zmienić?

Jak działa nowa mapa w Wiedźminie 3?

W Wiedźminie 3 zadbano o nową mapę, a dokładniej - przebudowano ją tak, aby była bardziej przyjazna graczom. Deweloperzy postanowili ustawić ją w taki sposób, aby domyślnie pokazywała wyłącznie kluczowe miejsca, jak punkty szybkiej podróży, tablice czy sprzedawców. Brakuje w niej pytajników, które bardzo zaśmiecały mapę.

Wiedźmin 3 - Nowa mapa bez pytajników, jak zmienić?

Jeśli jednak brakuje nam pytajników i mamy zamiar wymaksować produkcję, sprawdzając każdą miejscówkę dostępną w grze, musimy wejść do mapy świata poprzez menu rozgrywki i przesunąć lewym klawiszem kierunkowym (w przypadku rozgrywki na padzie) w lewo. Tym samym ustawimy filtrowanie nie na domyślne, gdzie owych pytajników nie ma, a na wartość "wszystko".

Wiedźmin 3 - Nowa mapa bez pytajników, jak zmienić?

Wtedy też pytajniki pokazują się na mapie. Jeśli je odhaczymy, to gra ukaże nam - także pod tym filtrowaniem - wyszarzoną ikonę skarbu, miejsca mocy czy gniazda potworów.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper