Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig

Opis misji Sprawy Rodzinne i Historii Ciri w Wiedźminie 3.

Po spotkaniu z Guślarzem i dowiedzeniu się ważnych informacji nt. Anny wróć do zleceniodawcy. W kasztelu biegnij na dziedziniec - zauważysz, że wzniecono pożar. Możesz:

  • Jeśli zgodzisz się, to wejdziesz do stodoły i przejdziesz przez kilka sekwencji, które finalnie sprawią, że Oswin przeżyje. Żołnierze będą wdzięczni, podobnie jak i stajenny, który wręczy Ci nagrodę pieniężną po kolejnym odwiedzeniu kasztelu Wrońce.
  • Jeśli się nie zgodzisz, nie poniesiesz żadnych znaczących konsekwencji, ale żołnierze wspomną o Twoim zachowaniu w dodatkowych rozmowach.

Zgódź się zgaszenie pożaru i uratowanie Oswina.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig

Wejdź do środka, a potem szybko zeskocz w dół - otwórz wszystkie boksy dla wierzchowców, a potem przejdź pod drewnianymi filarami do głównych drzwi. Dzięki temu uratujesz stajennego oraz wierzchowce:

Potem rozpoczniesz rozmowę z Baronem.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 2

Zakończy się ona walką - używaj silnego ataku, aby pokonać Filipa, co uruchomi kolejny przerywnik. Podczas konwersacji w domu Filipa dowiesz się, jak było naprawdę z nim i jego rodziną. Po dojściu do grobu Porońca zdecyduj, co chcesz z nim zrobić:

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 3

  • Jeśli odczarujesz porońca, będziesz musiał chronić Krwawego Barona przed duchami. Następnie przemieniony kobłuk poprowadzi Cię do chaty rybaka, w której dowiesz się, gdzie tak naprawdę znajduje się rodzina Strengera.
  • Jeśli zabijesz porońca, przygotuj się na ciężką walkę. Po niej Strenger będzie na Ciebie wściekły, że zabiłeś mu "dziecko". Podróż do chaty rybaka jest utrudniona, ponieważ będziesz musiał zahaczyć chociażby o Guślarza i wziąć udział w rytuale, ale finalnie również odnajdziesz chatę rybaka.

Lepszy jest pierwszy wybór, który opiszemy niżej. Po rozkazaniu schwytania Porońca przez Barona ten to uczyni i pójdzie w stronę kasztelu.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 4

Idź powoli z Filipem w stronę bramy. Potem zabij upiory, łapiąc je w Yrden. Po zabiciu wszystkich uspokój porońca, korzystając z Aksii po przycelowaniu w Krwawego Barona.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 5

Czynność tę musisz powtórzyć dwa razy, nim dotrzesz do grobu zmarłego dziecka, pod progiem kasztelu. Po minięciu doby (wejdź w interakcję z grobem) Dea zamieni się w kobłuka i doprowadzi Cię do chatki w pobliżu kasztelu.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 6

Gdy kobłuk się tutaj zatrzyma, to zbadaj bransoletkę leżącą na beczce, ubrania przy drzewie, a także ślady kopyt na ziemi obok stajni. Potem rusz dalej za przemienionym porońcem. Dotrzesz do miejsca, gdzie leży końskie truchło.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 6

Zabij najpierw 5 zgnilców wokół wodorostów i dopiero potem przyjrzyj się wierzchowcowi. Następnie zostaniesz doprowadzony do chatki rybaka. Wejdź do środka i pomów z mężczyzną, a dowiesz się, gdzie jest Tamara i otrzymasz wskazówki nt. Anny.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 8

Warto w tym momencie udać się do Oxenfurtu i porozmawiać z Tamarą, zanim wrócisz do Krwawego Barona. Drzwi do pomieszczenia Wojciecha - brata rybaka - znajdują się od strony brzegu. Dowiesz się więcej nt. Filipa i Anny. Teraz możesz wrócić do zleceniodawcy, który przebywa w ogrodach.

Historia Ciri: Wyścig

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 9

Dowiesz się, co stało się z Ciri w Velen, uruchamiając drugą retrospekcję. Porozmawiaj z żołnierzami, a potem postaraj się wygrać wyścig. Rezultat nie ma znaczenia, bo pod koniec sekwencji i tak wrócisz do rzeczywistości. Kontynuować wątek Ciri będziesz mógł po odnalezieniu Anny.

Wiedźmin 3 - Sprawy rodzinne (Stajnia, Poroniec, Tamara), Historia Ciri: Wyścig 10

Warto teraz udać się na bagna na Krzywuchowe Moczary (misja o nazwie Panie Lasu) lub znaleźć czarodziejkę - Keirę - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dopiero po załatwieniu tych dwóch zadań wrócisz do Barona powiedzieć mu więcej o Annie, co zakończy wątek główny i sprawi, że będziesz mógł dokończyć jego wątek w rozbudowanej misji pobocznej.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper