Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy

Opis zadania Teraz albo nigdy w Wiedźminie 3.

Po uratowaniu Alberta wróć raz jeszcze do domu Triss i porozmawiaj z czarodziejką. Zgódź się jej pomóc i pamiętaj, że wykonanie tej misji, a więc uratowanie wszystkich zebranych magów jest jednoznaczne także z tym, że w Novigradzie będą prześladowani również nieludzie (krasnoludy: w tym Zoltan).

Chwilę po rozpoczęciu zadania zdecyduj, czy chcesz pomóc dwóm alchemikom.

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy

  • Jeśli nie uratujesz magów, ominiesz wielu łowców czarownic i sprawisz, że nikt więcej (nie licząc owych alchemików) nie zginie.
  • Jeśli uratujesz magów, będziesz musiał walczyć z oddziałami łowców czarownic. Po powrocie do siedziby zauważysz również, że jeden z osób koordynujących ucieczkę magów z Novigradu zginął.

W drugim przypadku udasz się do ich miejsca zamieszkania.

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 2

Wejdź na piętro i zabij dwóch wrogów. Potem uspokój alchemika i wyjdź na zewnątrz (po drodze możesz uderzyć mieszkańca, który doniósł strażnikom). Rusz do miejsca zbiórki. W karczmie zauważysz, że Oliwier nie żyje. 

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 3

Po naradzie udaj się do kanałów, aby oczyścić drogę. Zabijaj utopce, a na rozwidleniu odbij w prawo. Rozwal ścianę Aardem, a przejdziesz do biblioteki. Idź na jej koniec, a po lewej stronie znajdziesz kolejną ścianę do zniszczenia za pomocą znaku.

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 4

Zrób to i kontynuuj drogę. Dotrzesz na arenę Willeya, na której zalęgną się teraz szczury. Musisz je zabić - najlepiej będzie zwabić je do jednego miejsca i wyeliminować jednym atakiem. Potem idź za Triss.

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 6

Gdy znowu będziesz w kanałach, to odbij w prawo w stronę ogniska. Zbadaj ciało mężczyzny i idź dalej. Sprawdź ślady po szponach, a w kolejnych korytarzach znajdziesz katakana.

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 7

Walka z nim jest prosta, o ile złapiesz go w Yrden. Potem znów idź za Triss, a nareszcie wyjdziesz na zewnątrz. Podczas ostatniej rozmowy z Triss, gdy magowie zostaną załadowani już na statek, odbędziesz ostatnią rozmowę z Triss w Novigradzie. Możesz tutaj rozpocząć z nią romans albo definitywnie go zablokować:

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 8

  • Jeśli w poprzedniej misji z jej wątku pocałowałeś ją przy fontannie (wymóg obowiązkowy), a teraz wyznałeś miłość i poprosiłeś o to, aby została z Tobą, to Triss zostanie i nawiążesz z nią romans. 
  • Jeśli podczas ostatniej rozmowy życzyłeś jej powodzenia, to Triss odpłynie z czarodziejami, ale wciąż będzie w dobrych relacjach z Tobą. Pomoże także w walce z Dzikim Gonem w Kaer Morhen.

Pamiętaj, że jeśli nawiążesz tutaj romans z Triss, to wciąż będziesz mógł zbliżyć się do Yennefer. Jeśli jednak wyznasz miłość obu czarodziejkom, to zostaniesz przez nie finalnie wykiwany. Jeśli więc interesuje Cię czarnowłosa czarodziejka, nie proś Triss, aby z Tobą została.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper