Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - W sercu lasu

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - W sercu lasu

Opis zadania W sercu lasu w Wiedźminie 3.

Po dotarciu do wsi Ferlund zauważysz, że tutejsi mieszkańcy muszą zmagać się z czymś niebezpiecznym. Porozmawiaj z przedstawicielami, a potem zacznij ustalać, co ich zabija.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu

Wejdź do lasu i już przed obszarem misji zauważysz czerwone ślady prowadzące do zabitego psa. Kawałek dalej znajdziesz kolejnego zabitego mężczyznę. Następnie zabij kilka wilków i sprawdź wielkie kamienie.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 2

Po tym dowiesz się, jaki potwór grasuje w lesie. Przeczytaj w bestiariuszu o tymże potworze (znajduje się on w zakładce "Relikty"), a potem wróć do wioski. Porozmawiaj z Haraldem i Svenem. Ten drugi poprosi Cię o odnalezienie osoby naznaczonej.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 3

Podejdź więc do rzeczki jak najbliżej lasu, a potem zainteresuj się Hildą. Okaże się, że to właśnie przez nią Leszy straszy mieszkańców wioski. Wróc do Svena, a po poznaniu dwóch sposobów na pokonanie Leszego musisz zdecydować, kogo poprzesz:

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 4

  • Jeśli poprzesz Haralda wejdziesz w pakt z Leszym, a następnie wrócisz do wioski. Harald podziękuje Ci, lecz w międzyczasie Sven podejdzie do Ciebie i ogłosi, że zabił starszyznę, a teraz chce zająć się właśnie Haraldem. Możesz go obronić, zabijając Svena, lub pozwolić go zabić, przyglądając się masakrze.
  • Jeśli poprzesz Svena, to znajdziesz osobę "odpowiedzialną" za masakrę. Przekaż Svenowi, co powinien z nią zrobić (wygnać lub zabić - na obie kwestie zgodzi się bez zawahania), a potem wyeliminuj Leszego. Gdy wrócisz do wioski, to okaże się, że zleceniodawca zabił starszyznę.

W obu przypadkach większość starszych osób mieszkających w wiosce ginie. Jedynie decydując się na pierwszy wybór, możesz ocalić Haralda, ale w takim przypadku zginie nie tylko starszyzna, ale także młodzi prezentowani przez Svena.

Drugi sposób jest korzystniejszy. Po zaleceniu zabicia lub wygnania naznaczonego idź do lasu i zacznij niszczyć jego totemy.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 5

Wystarczy podejść do nich i rzucić w nie znakiem Aard. Gdy to zrobisz, na arenie - kawałek dalej - pojawi się potwór. Pamiętaj o używaniu eliksirów i zabijaniu w pierwszej kolejności wilków, które będą Ci przeszkadzać podczas walki.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 6

Ważne jest też używanie znaku Igni. Leszy nienawidzi ognia, więc podpalaj go. Po starciu zbierz trofeum i wróć do Svena. Zakończenie misji będzie różnić się w zależności od tego, kogo poparłeś. Jeśli poparłeś Svena, to na sam koniec możesz go zabić lub nie mieszać się dalej w sprawy wioski Ferlund.

Wiedźmin 3 - W sercu lasu 7

Niemniej misja dobiegnie w tym momencie końca.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper