Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Ścieżka Roche'a czy Iorwetha: konsekwencje

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3: Ścieżka Roche'a czy Iorwetha: konsekwencje

Wpływ ścieżek Roche'a i Iorwetha z Wiedźmina 2 na fabułę w Wiedźminie 3.

Pod koniec pierwszego aktu w Wiedźminie 2 staniesz przed wyborem, po której stronie chcesz się opowiedzieć. Masz do wyboru Roche'a prezentującego Temerię oraz Iorwetha stojącego na czele nieludzi:

  • Jeśli w Wiedźminie 2 opowiedziałeś się po stronie Roche'a, to Temerczyk przyjmie Cię do swojego obozu z otwartymi rękami. Jego oddział, w szczególności Ves, będzie pozytywnie do Ciebie nastawiony. Musisz liczyć się jednak z tym, że niektóre jednostki Scoiat'ael podczas wszelakich podróży po świecie gry będą do Ciebie wrogo nastawieni.
  • Jeśli w Wiedźminie 2 trzymałeś stronę Iorwetha, to w Wiedźminie 3 Temerczyk będzie początkowo żywił do Ciebie urazę. Nie wpuści Cię do swojego obozu, ale finalnie zapomni o tej sprawie i będziesz mógł bez problemu wykonać jego wątek. Nie blokuje to także dostępu do misji, w której możesz zaatakować króla Redanii.

Iorweth nie występuje w Wiedźminie 3, a więc lepszym wyborem jest opowiedzenie się za Rochem.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper