Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Łysa Góra

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Łysa Góra

Opis misji Łysa Góra w Wiedźminie 3.

Po dotarciu na teren, na którym znajduje się Imlerith, porozmawiaj z Ciri, a potem idź za dziewczyną na sabat. Następnie dosiądź się do ogniska i pomów z przedstawicielem. Następnie idź do Tekli, a po drodze pomówisz z Jankiem - spotkałeś go już wcześniej w Velen.

Wiedźmin 3 - Łysa Góra

Finalnie dotrzesz do Tekli, która powie Ci, abyś na dowód swojego męstwa wyłowił monetę z bardzo głębokiej wody. Wskocz więc do niej i zanurkuj bardzo głęboko. Użyj także wiedźmińskich zmysłów, aby odnaleźć rzeczony przedmiot. 

Wiedźmin 3 - Łysa Góra 2

Zbierz go (możesz także zabić z kuszy utopce) i wróć do kobiety. Następnie rusz za Mariką na szczyt Góry. Kawałek dalej zabij potwora (używaj Igni), a potem wcielisz się w Ciri, która ruszy po wiedźmy. Idź do korzenia drzewa, a spotkasz przeciwniczki bez żadnego problemu.

Wiedźmin 3 - Łysa Góra 3

Walka jest dość wymagająca, więc bądź cierpliwy. Najlepiej będzie skupić się w pierwszej kolejności na Kuchcie, która nie potrafi się teleportować. Używaj także swojej specjalnej zdolności (kryjącej się pod przyciskiem R2) - przytrzymuj odpowiedni przycisk, a gdy obszar umiejętności obejmie wszystkie wiedźmy, puść go, aby Ciri wykonała trzy krytyczne cięcia.

Wiedźmin 3 - Łysa Góra 4

Potem przejmiesz kontrolę nad Geraltem. Skorzystaj z miejsca mocy i dotrzyj na szczyt góry, gdzie stoczysz walkę z Imlerithem. Łap przeciwnika w Yrden i wyprowadzaj po 2/3 ciosy. Potem unikaj jego uderzeń i powtarzaj tę czynność. Gdy straci 2/3 walki, to skup się jeszcze bardziej na unikach lub idealnych kontratakach.

Wiedźmin 3 - Łysa Góra 5

Po walce porozmawiaj z Ciri, a następnie wróć od razu (lub później, co odblokuje dodatkową scenkę) do Novigradu. Możesz też po prostu zejść z góry i spotkać Strzegomiła. Niezależnie od tego misja dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper