Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią

Opis misji Najciemniej jest pod latarnią w Wiedźminie 3.

Spotkaj się z Triss obok Passiflory. Porozmawiaj z nią, a następnie rusz do łaźni Dijkstry. Gdy tylko wejdziesz do środka, to zauważysz, że Filippa Eilhart rozpoczęła ofensywę.

Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią

Zabij ludzi Dijkstry, a potem wejdź do głównego basenu - stamtąd zeskoczysz do kanałów. Pozbądź się kolejnych oponentów, a potem rozmów się z trollem Bartem. Jeśli będziesz spokojny (powiesz, że chcesz jej pomóc), to potwór przeżyje.

Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią 2

Biegnij przez kolejne tereny. Po krótkiej rozmowie z Filippą kawałek dalej na arenie pojawi się żywiołak ognia. Atakuj go na dystans bombami, kuszą lub znakiem Yrden, aby nie zostać rannym przez kule ognia rozstawiane na całej arenie. Możesz też używać Aard, aby wybijać go z równowagi. Po walce wbiegnij na górę, przeskakując po zniszczonych schodach i podejdź pod Filippę - tym samym złapiesz ją.

Wiedźmin 3 - Najciemniej jest pod latarnią 3

Podczas rozmowy z Dijkstrą zdecyduj, jak chcesz się zachować. Jest to bardzo ważne w kontekście zakończenia gry!

  • Kulturalnie z nim porozmawiać, a finalnie (niezależnie od tego, czy pomogłeś mu odzyskać skarb) odsunie Ci się i wspomni o misji "Racja Stanu", w której podejmujesz decyzję dot. areny politycznej w świecie Wiedźmina.
  • Przejść do rękoczynów wybierając opcję, w której Geralt usuwa go z drogi siłą. Tym samym złamiesz mu nogę, a Dijkstra nie wspomni Ci o tym, że przygotowania do zamachu na Radowida zostały zakończone. Blokujesz sobie tym samym wpłynięcie na arenę polityczną w grze.

Jeśli nie chcesz, aby świat spotkała katastrofę (bez brania udziału w misji "Racja Stanu" Radowid wygra wojnę i wciąż będzie prześladował magów), musisz w przypadku tej misji przyjąć postawę pokojową.

Niezależnie od tego wyboru spotkasz się z Triss, co równocześnie zakończy misję.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper