Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Skarb Hrabiego Reuvena: Torturowana Triss a rozmowa z Mengem

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Skarb Hrabiego Reuvena: Torturowana Triss a rozmowa z Mengem

Wybory w "Skarb Hrabiego Reuvena (Menge) w Wiedźminie 3.

Jedną z najmocniejszych wątków jest ten, w którym udajemy się do siedziby łowców czarownic w Novigradzie i próbujemy dowiedzieć się coś więcej nt. Ciri, a także skarbu Dijkstry. Po spotkaniu z Triss przedstawi Ci plan, w którym podstępnie wypytasz dowódcę - Mengego - o to, na czym Ci zależy. Masz tutaj aż cztery ścieżki, którymi możesz podążyć:

  • Nie trzymać się planu i już po wejściu do siedziby rozpocząć walkę (np. kwestia dialogowa: "ona jest moja" lub próbowanie oszukać strażników za pomocą znaku Axii) lub przerwać torturowanie Triss (masz na to aż cztery okazje podczas rozmowy z Mengiem).
  • Pozwolenie na torturowanie Triss i zapytanie o skarb Dijkstry sprawia, że w siedzibie wybuchnie walka, ale dowiesz się, gdzie jest bogactwo zleceniodawcy. Szpieg będzie Ci wdzięczny i pomoże potem w walce z Dzikim Gonem, lecz opcja ta nie sprawia, że Triss nie przeżyje tortur - pytanie o skarb pada dopiero pod koniec dialogu.
  • Pozwolenie na torturowanie Triss i niezapytanie o skarb Dijkstry wiąże się z niezadowoleniem szpiega i niezdobyciem informacji o lokalizacji jego bogactwa. Sprawia to, że Dijkstra nie pomoże Ci potem w walce z Dzikim Gonem, więc jest to najgorszy z możliwych wyborów.
  • Pozwolenie na torturowanie Triss aż do samego końca sprawia, że Menge ginie z rąk rudowłosej czarodziejki. Jeśli przerwiesz rozmowę wcześniej, to dowódca zginie z Twoich rąk. Nie ma to jednak diametralnego wpływu na Twoją relację z Triss.

W każdym z możliwych przypadków dowiadujesz się więcej nt. Ciri i Jaskra - jeśli nie od Mengego, to od innego łowcy czarownic, na którym wyżyje się później Triss. Rozgrywka toczy się tutaj przede wszystkim o lokalizację skarbu Dijkstry.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper