Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Panie Lasu/Szepczące Wzgórze: Duch Drzewa, zabić czy oszczędzić?

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Panie Lasu/Szepczące Wzgórze: Duch Drzewa, zabić czy oszczędzić?

Wybór w misji "Panie Lasu/Szpeczące Wzgórze" (Duch) w Wiedźminie 3.

Gdy będziesz zajmował się trzema wiedźmami prędzej czy później dotrzesz do ducha lasu, który jest uwięziony w drzewie. Będzie próbował Cię zmanipulować i poprosić o ratunek. Jest to jedna z najważniejszych decyzji w grze, od której zależy zakończenie wątku Krwawego Barona. Możesz:

  • Uratować ducha, co sprawi, że będziesz musiał znaleźć szczątki pewnej kobiety i oswoić konia, a następnie dostarczyć wszystkie potrzebne przedmioty do miejsca, w którym ów duch został uwięziony. Jest to decyzja wpływająca negatywnie na koniec wątku, ponieważ przez nią Anna, żona Barona, zostanie przemieniona w potwora.
  • Możesz zabić lub oszukać ducha (efekt końcowym jest podobny), stoczysz walkę lub uciekniesz do oszustwa. Zbliżysz się dzięki temu do pozytywnego zakończenia wątku Krwawego Barona, a także sprawisz, że pobliska wioska będzie uwolniona od prześladowań ze strony ducha. Ponadto dzieci z sierocińca znikną, lecz będziesz mógł je znaleźć w Novigradzie.

Istnieje również możliwość spotkania owej istoty wcześniej (w misji "Szepczące Wzgórze"), przed uruchomieniem misji "Panie Lasu". W tym przypadku wybory wyglądają bardzo podobnie, choć jeśli wcześniej zabiłeś ducha, to rozmawiając z sołtysem wsi Sztygary, wspomnisz mu od razu, że sprawa została załatwiona. Jeśli uwolnisz ducha, to po kolejnych powrotach do wioski zauważysz, że znajdują się tam wyłącznie upiory.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper