Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Racja stanu: Dijkstra czy Roche, za kim się opowiedzieć?

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Racja stanu: Dijkstra czy Roche, za kim się opowiedzieć?

Wybory w misji "Racja stanu" w Wiedźminie 3.

Po tym, jak pomożesz Dijkstrze i Roche'owi odnaleźć Talara, dokładnie w misji "Spisek", a także pomożesz Triss odnaleźć redańską czarodziejkę, po pewnym czasie będziesz mógł kontynuować wdrażanie w życie planu szpiega mieszkającego w Novigradzie. Podobnie, jak przedtem, w tym momencie będziesz mógł raz jeszcze zastanowić się, czy chcesz wmieszać się w polityczną scenę Wiedźmina:

  • Jeśli się nie zgodzisz, pominiesz końcówkę wątku pobocznego związanego z Dijkstrą, Rochem i Talarem. Tym samym Radowid wygra wojnę, Emhyr zginie, co poskutkuje tym, że Redania będzie królować na mapie świata i polować na czarownice.
  • Jeśli się zgodzisz, to będziesz kontynuował wątek i diametralnie wpłyniesz na zakończenie gry.

W przypadku drugiego wyboru dotrzesz do momentu, gdy pozbędziesz się Radowida. Podczas zebrania w teatrze redański szpieg wyskoczy z niecodzienną propozycją przejęcia władzy w Redanii. Będzie musiał jednak zabić przy tym Talara i Roche'a, którzy pomogli Ci w zamachu. Możesz:

  • Stanąć po stronie Dijkstry, co poskutkuje tym, że Roche i Talar zginą. Sigismund przejmie władzę w Redanii, zjednoczy cztery królestwa i zniszczy Nilfgaard w wojnie. Będzie lepszym władcą niż Radowid, ponieważ zakończy prześladowania elfów i czarownic.
  • Stanąć po stronie Roche'a i Talara. Zabijesz żołnierzy Dijkstra i samego szpiega - skończy się to tym, że Nilfgaard wygra wojnę i pozwoli Temerii stać się lennikiem południowego cesarstwa.

Konsekwencje swoich czynów obejrzysz przy scenach podsumowujących Twoje wybory.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper