Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny

Mateusz Wróbel | 05.01, 22:15

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny

Opis zadania Wróg publiczny w Wiedźminie 3.

Po rozmowie z Radowidem na statku, co odbywa się automatycznie po rozprawieniu się ze Skurwielem Juniorem, otrzymasz tę misję automatycznie w dzienniku. Udaj się do obozu łowców czarownic i pomów z nimi.

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny 2

Potem wejdź do środka. Przed drzwiami włóż zdobytą płytkę w ścianę po prawej stronie. Przejdź przez portal i idź przed siebie. Zabij kilka nekkerów i poszukaj kryształu, który aktywuje drugi portal.

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny

Rzuć w niego znak Aard, aby go aktywować. W kolejnej lokacji znajdziesz łowcę czarownic. Odda Ci ogniwo zasilające, które włożysz blisko pnącz przy kolejnym teleporcie. Aktywuj kryształ i przejdź dalej. Zabij nekkery i wskocz do dziury z lewej strony.

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny 3

Pozbądź się kolejnych wrogów i zabierz kryształ, który potem aktywujesz przy trzecim portalu. Na najniższym poziomie znajdziesz strażnika ognistego - unikaj jego uderzeń i najlepiej będzie atakować go znakami dystansowymi (np. Yrdenem ulepszonym na 2 poziom czy kuszą).

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny 4

Po walce idź dalej do pokoju FIlippy. Przeszukaj go, zbierając agaty (naszyjniki) czy megaskop. Podejdź potem do trzech zbiorników i zabierz oszlifowany kryształ. Teraz kieruj się do wyjścia, a podczas spotkania z łowcami czarownic możesz:

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny 5

  • Oddać im kryształ. Łowcy czarownic wrócą do Radowida i wymyślą jakąś historyjkę, przez którą król Redanii Cię skrytykuje.
  • Zostawić kryształ dla siebie, co otworzy Ci kolejne ścieżki wyboru. Będziesz musiał jednak wyeliminować przeciwników.

Jeśli zostawisz kryształ dla siebie, to będziesz mógł:

  • Udać się do Radowida, oddać go i odebrać nagrodę w postaci koron.
  • Udać się najpierw do Triss, odtworzyć wydarzenia, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Filippie, a następnie zwrócić kryształ Radowidowi lub zostawić go Triss.

Drugi wybór jest korzystniejszy. Triss znajdziesz w jej domu w Novigradzie, a podczas swobodnej rozmowy po prostu zapytaj o kryształ, a potem zostaw go czarodziejce.

Wiedźmin 3 - Wróg publiczny 7

Co ważne, to, czy zwrócisz Radowidowi kryształ nie ma większego znaczenia, ponieważ król i tak odszuka Filippę.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper