Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Romans z Triss, sceny seksu i wpływ na zakończenie oraz DLC

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Romans z Triss, sceny seksu i wpływ na zakończenie oraz DLC

Pełny opis romansu z Triss w Wiedźminie 3 - jak do niego doprowadzić, jakie są tego konsekwencje?

Triss Wiedźmin 3 Romans

Triss to jedna z dwóch kluczowych czarodziejek, z którymi Geralt może się związać. Spotykasz ją podczas eksploracji Wolnego Miasta Novigrad, aby potem kontynuować wątek związany z nią, a także magami prześladowanymi przez króla Radowida. Gdy znajdziesz się na terenie Redanii kobieta będzie towarzyszyć Ci w fabule, ale jej zadania należą przede wszystkim do tych opcjonalnych. To właśnie podczas nich możesz się zbliżyć do Triss.

Warto w tym miejscu nadmienić, że jeśli wcześniej wyznałeś miłość Yennefer i podobnie zachowasz się przy wątku Triss, to wejdziesz w trójkąt, który skończy się dla Geralta tragicznie (zostanie sam jak palec).

Pierwszą okazją będzie bal (zadanie Kwestia życia i śmierci), podczas którego musisz odnaleźć czerwonowłosą czarodziejkę w labiryncie. Potem, podczas rozmowy przy fontannie, możesz:

Wiedźmin 3 - Kwestia życia i śmierci 8
 

  • Nie całować Triss - zrobi się dość niezręcznie, ale zajmiesz się zadaniem. Co najważniejsze, decyzja ta nie blokuje ewentualnego romansu z Triss.
  • Pocałować Triss - to pierwsze zbliżenie, podczas którego czarodziejka zauważy, że jesteś nią zainteresowany. Nie jest to jednoznaczne z wejściem w romans, ponieważ wciąż możesz się z niego wycofać.

Kolejnym krokiem będzie wykonanie zadania pobocznego o nazwie "Teraz albo nigdy". Pojawia się ono w dzienniku wtedy, gdy pomożesz Triss podczas balu. Po udanej ewakuacji magów i alchemików z Novigradu pomówisz ze zleceniodawczynią, a podczas tego możesz:

Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy 8

  • Nie zachęcać jej do pozostania z Geraltem - wtedy też nie dojdzie do romansu.
  • Wyznać jej miłość i poprosić, aby została z Geraltem. W takim przypadku wejdziesz w romans z czarodziejką i będziesz świadkiem sceny seksu w latarni morskiej.

Jeśli wejdziesz w romans z Triss, to podczas pobytu w Kaer Morhen i przygotowywania się do obrony Kaer Morhen nie będziesz miał możliwości, tak jak w przypadku Yennefer, raz jeszcze spędzić miłych chwil z kobietą Twojego życia.

Związanie się z Yennefer wpływa na:

  • Relację z Yennefer (czarnowłosa czarodziejka jest jeszcze bardziej oschła).
  • Zakończenie - Geralt zwiąże się z Triss i z nią spędzi czas (w Kovirze), który mu pozostał.
  • Towarzyszkę w winnicy w Corvo Bianco (DLC Krew i Wino).
Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper