Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król

Opis misji Umarł król, niech żyje król w Wiedźminie 3.

Po spotkaniu z Yennefer w porcie udaj się do jej domu w porcie. Sprawdź opcjonalnie jej przedmioty, a potem zabierz odświętny strój ze skrzynki. Załóż go na siebie i rusz do twierdzy Kaer Trolde. Spotkasz tam czarnowłosą czarodziejkę, z którą udasz się na stypę.

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król

Podczas rozmowy przy stole możesz wziąć udział w ciekawym wyścigu pieszym. Warto to zrobić, ponieważ Cerys doceni Twoje intencje - niezależnie od tego, kto wygra. Potem odejdź od stołu. Możesz teraz rozmawiać z innymi osobami, które biorą udział w uczcie.

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 2

W większości z nich możesz się napić alkoholu. Jeśli wypijesz, to Yennefer będzie na Ciebie trochę zła, ale nie wpływa to mocno na jej relację z Geraltem. Nie jesteś w stanie pominąć spotkania z Lugosem, jedną z najważniejszych postaci na Skellige. Podczas rozmowy jarl negatywnie wypowie się o Yennefer, a Ty możesz:

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 3

  • Obrazić Lugosa, co rozpęta pojedynek. Pokonując go w walce na pięści Lugos nie będzie na Ciebie zły, wręcz przeciwnie - będzie miał ochotę się napić i - jak można wywnioskować - już w tym momencie zapić smutki. Wspomni Ci o swojej wiosce oraz pewnym zleceniu.
  • Zostawić Lugosa, co nie ma większych konsekwencji oprócz tego, że w oczach biesiadników, jak i samego jarla, możesz wyjść na słabego.

Twoje zachowanie zostanie wspomniane w dalszej części gry na Skellige, gdy odwiedzisz Lugosa w jego wiosce. Niezależnie od tego przejdziesz z Yennefer do komnat. Stamtąd ruszysz do miejsca zamieszkiwanego przez Myszowora. W trakcie podróży będziesz musiał schować się za gobelinem.

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 4

Potem przejdziesz przez okno do dziwnego pomieszczenia. Wejdź w interakcję z drzwiami, a potem walcz ze zwierzętami. To prosta sekwencja, po której wrócisz do rzeczywistości i przejdziesz do pracowni Myszowora. Zbadaj opcjonalne elementy lub otwórz tajemnicze pomieszczenie.

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 5

Aby to uczynić, musisz zebrać kielich obok łóżka druida, a potem położyć go w ręce rzeźby. W sekretnej komnacie zabij golema (korzystaj z Yrden), a potem zabierz maskę. Gdy będziesz próbował uciec z pomieszczenia, zdecyduj, co masz na myśli:

Wiedźmin 3 - Umarł król, niech żyje król 6

  • Jeśli wrócisz na uroczystość i pominiesz możliwość pobycia sam na sam z Yennefer, kobieta nie zwróci na to wielkiej uwagi. Co jednak najważniejsze, nie blokuje to potencjalnego romansu z nią (tak, jak pocałunek przy fontannie z Triss).
  • Jeśli wyrazisz chęć pozostania z Yennefer trochę czasu sam na sam, to teleportujesz się do jej tajemniczego pokoju, w którym odpali się scena seksu z czarnowłosą czarodziejką. To jeszcze bardziej zbliży Geralta i Yennefer. Jeśli masz zamiar romansować z Yennefer, to zdecydowanie korzystniejsza jest ta druga opcja.

Następnie wrócisz do biesiadników i obejrzysz kandydatów do korony. Potem pomówisz z Crachem, co finalnie zakończy tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper