Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Racja stanu

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Racja stanu

Opis zadania Racja stanu w Wiedźminie 3.

Po tym, jak udzielisz Talarowi pomocy (w 1 akcie gry), a następnie uwolnisz Filippę i nie uderzysz Dijkstra (cel fabularny), to odblokujesz to zadanie. Spotkaj się z kompanami w dokach Novigradu, aby przygotować plan zamachu na Radowida.

Wiedźmin 3 - Racja stanu

Podczas rozmowy podejmiesz pierwszy z dwóch ważnych wyborów. Zdecyduj, czy chcesz brać udział w zamachu:

  • Jeśli się nie zgodzisz, pominiesz końcówkę wątku pobocznego związanego z Dijkstrą, Rochem i Talarem. Tym samym Radowid wygra wojnę, Emhyr zginie, co poskutkuje tym, że Redania będzie królować na mapie świata i polować na czarownice.
  • Jeśli się zgodzisz, to będziesz kontynuował wątek i diametralnie wpłyniesz na zakończenie gry.

W drugim przypadku udaj się na statek Radowida - w międzyczasie pomówisz jeszcze z Filippą, która wręczy ci kluczowy przedmiot. Po rozmowie z królem przeniesiesz się na most przy wyspie świątynnej.

Wiedźmin 3 - Racja stanu 2

Następnie - gdy zakończy się scenka - zabijaj strażników. Pomoże Ci w tym Roche i Ves, a gdy pozbędziesz się wszystkich, to obejrzyj filmik, w którym Radowid zginie z rąk Filippy. Po scenie śmierci przeniesiesz się do teatru, a podczas zebrania Dijkstra wyskoczy z niecodzienną propozycją przejęcia władzy w Redanii. Będzie musiał jednak zabić przy tym Talara i Roche'a, którzy pomogli Ci w zamachu. Możesz:

Wiedźmin 3 - Racja stanu 3

  • Stanąć po stronie Dijkstry, co poskutkuje tym, że Roche i Talar zginą. Sigismund przejmie władzę w Redanii, zjednoczy cztery królestwa i zniszczy Nilfgaard w wojnie. Będzie lepszym władcą niż Radowid, ponieważ zakończy prześladowania elfów i czarownic.
  • Stanąć po stronie Roche'a i Talara. Zabijesz żołnierzy Dijkstra i samego szpiega - skończy się to tym, że Nilfgaard wygra wojnę i pozwoli Temerii stać się lennikiem południowego cesarstwa.

Konsekwencje swoich czynów obejrzysz przy scenach podsumowujących Twoje wybory. W obu przypadkach misja w tym momencie dobiegnie końca.

Źródło: własne

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper