Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Na łożu śmierci

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Na łożu śmierci

Opis zadania pobocznego Na łożu śmierci w Wiedźminie 3.

Podczas wykonywania wątku głównego w Białym Sadzie to zadanie pojawi się automatycznie po odwiedzeniu zielarki Tomiry. Możesz uleszyć Lenę, przygotowując dla niej specjalną miksturę - Jaskółkę.

Wiedźmin 3 - Na łożu śmierci

Aby to uczynić, przejdź do ekranu alchemii z poziomu menu i w zakładce eliksiry wyszukaj jaskółki. Potrzebujesz do tego 3 składników, które zbierzesz podczas eksploracji (krasnoludzki spirytus ze skrzyń wokół karczmy; jaskółcze ziele (kwiaty koloru żółtego) wokół chatki Tomiry; mózg utopca po zabiciu utopców blisko rzek). Możesz elementy te także kupić u handlarzy. Po tym wykonaj jaskółkę i wręcz ją Lenie. Sprowadzi się to do tego, iż:

  • Jeśli stworzysz eliksir (wcześniej zdobywając potrzebne składniki) i podarujesz go dziewczynie, Lena przeżyje i zostanie zabrana przez Nilfgaardczyków do ich obozu, na południe. Gdy tam dotrzesz, okaże się, że eliskir zmącił dziewczynie umysł, ale wciąż żyje. Powiadomi Cię o tym żołnierz, który się z nią spotykał.
  • Jeśli nie poczynisz żadnych postępów w uratowaniu Leny, to dziewczyna po pewnym czasie umrze i więcej już o niej nie usłyszysz. 
Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper