Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Szybkie rzucanie znaków, jak włączyć i jak działa?

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Szybkie rzucanie znaków, jak włączyć i jak działa?

Jak szybko rzucać znaki w Wiedźminie 3?

Jedną z nowości w next-genowej aktualizacji do Wiedźmina 3 jest funkcja pozwalająca na szybkie rzucanie znakami. Zamiast manualnie zmieniać - w kole wyboru, zwalniając przy tym czas - zdolność wiedźmińską, możemy od teraz bez zwalniania rozgrywki użyć poszczególnych umiejętności.

Wystarczy przejść do ustawień rozgrywki, a następnie znaleźć w opcjach rozgrywki frazę "Szybkie rzucanie znaków" i ustawić ową wartość na tę samą, co jej nazwa.

Wiedźmin 3 - Szybkie rzucanie znaków, jak włączyć i jak działa?

Następnie w trakcie walki czy swobodnej eksploracji (choćby Aard pozwala niszczyć drewniane drzwi, otwierając sobie dodatkowe przejścia) musimy przytrzymać klawisz odpowiadający wcześniej za koło znaków (na PlayStation jest to R2) i wcisnąć wybrany przycisk.

Wiedźmin 3 - Szybkie rzucanie znaków, jak włączyć i jak działa?

Wszystkie znaki są ukazane w dolnej, prawej części ekranu po przytrzymaniu wskazanego wyżej triggera. Aard jest podpisany pod X, Axii pod kwadratem, Quen pod kółkiem, Yrden pod trójkątem, a Igni pod triggerem L2. Przytrzymując R2, a następnie wciskając L2, użyjemy podczas rozgrywki przykładowo zdolności związanej z ogniem.

Zalecamy aktywowanie tej funkcji, ponieważ jest ona bardzo przydatna i pozwala zaoszczędzić sporo czasu na ciągłym manewrowaniu między znakami.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper