Wiedźmin 3 - poradnik. Solucja, wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse, karty do GWINTA - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 next-gen

Wiedźmin 3 - Królewski gambit: Cerys czy Hjalmar a król Skellige, komu pomóc?

Mateusz Wróbel | 05.01.2023, 22:15

Wiedźmin 3 - Królewski gambit: Cerys czy Hjalmar a król Skellige, komu pomóc?

Wybory w misji "Królewski gambit" w Wiedźminie 3.

Po ukończeniu dwóch misji pobocznych, w których pomagasz Hjalmarowi oraz Cerys, będziesz mógł aktywować zadanie, w którym przyjdzie Ci zdecydować, komu chcesz pomóc w zdobyciu korony. Przed tym jednak będziesz świadkiem masakry, a po krótkim śledztwie będziesz musiał zdecydować, komu chcesz pomóc:

  • Jeśli nie opowiesz się za nikim, ród An Craite zostanie przeklęty na wiele lat i uważany za ten najbardziej tchórzliwy ze wszystkich klanów na Skellige. Władzę przejmie wtedy ambitny Svanrige, którego matka jest finalnie powiązana z atakiem na salę biesiadną.
  • Jeśli opowiesz się za Cerys będzie czekać na Ciebie bardzo długie śledztwo, które koniec końców sprawi, że znajdziesz prawdziwą sprawczynię ataku na salę biesiadną. Matkę Svanrige, bo to ona stoi za wszystkim, spotka kara przykucia do skały na wieki. W tym przypadku to Cerys zostanie królową Skellige.
  • Jeśli opowiesz się za Hjalmarem ruszysz w stronę wiosek. Będziesz musiał zabijać Vildkaarlów, którzy według syna Cracha stoją za atakiem. Nie poznasz prawdziwych osób maczających palców w zamachu, ale imię klanu An Craite zostanie oczyszczone. W tym przypadku to Hjalmar zostanie królem Skellige.

Decyzja ta wpływa na zakończenie nie tylko wątku Skellige, ale także całej gry. Z perspektywy czasu najlepszym wyborem jest wstawienie się za Cerys, która potem wyśle Hjalmara na walkę z Dzikim Gonem.

Źródło: własne

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 - WYBORY I KONSEKWENCJE: FABUŁA

Wiedźmin 3 - FABUŁA

Wiedźmin 3 - ZADANIA POBOCZNE: KAER MORHEN

cropper