Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - umiejętności, jakie skille odblokować na początek?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - umiejętności, jakie skille odblokować na początek?

System umiejętności w Dying Light 2.

temp_name

W Dying Light 2 znajdują się dwa drzewka umiejętności - walki i parkouru. Pierwsze z nich odpowiada za Twoją sprawność w boju, druga zaś dotyczy umiejętności poruszania się w trudnych warunkach. Łącznie w obu drzewkach znajdziesz 25 skillów i jeśli zdobędziesz wystarczającą ilość punktów (warto w tym miejscu przypomnieć, że w trakcie nocnych ekspedycji pojawia się bonus mnożący zdobywanego EXP razy dwa), to uda Ci się wszystkie zdolności odblokować przy pierwszym podejściu.

Poniżej umieszczamy natomiast po kilka umiejętności z obu drzewek, którymi warto zainteresować się już od samego początku. Czasami jednak w celu ich odblokowania będzie potrzebny rozwój zdrowia (wpływa to na skille związane z walką) lub wytrzymałości (parkour), co jest dostępne wyłącznie poprzez zbieranie inhibitorów rozsianych po całym Villedorze. Warto więc często spoglądać na swój klucz GRE w dolnym, lewym rogu i analizować, czy w pobliżu przypadkiem nie znajduje się skrzynia GRE. Warto także interesować się obiektami i anomaliami GRE, w których tego typu przedmiotów nie brakuje.

temp_name

Parkour:

  • Aktywne lądowanie, a następnie bezpieczne lądowanie - pozwala spadać z jeszcze większych wysokości, nie otrzymując przy tym obrażeń.
  • Tik-tak, a następnie bieg po ścianie - umożliwia bieganie po ścianach i wspinanie się po nich, co ułatwia eksplorację.
  • Bezgłośny ruch - zwiększa możliwości w trakcie kucania.
  • Daleki skok, a następnie podwójny skok - pomoże dostawać się w jeszcze bardziej oddalone miejsca.

temp_name

Walka:

  • Roztrzaskanie - eliminacja wrogów z góry.
  • Doskonały unik i doskonałe parowanie - spowolnienie czasu przy wykonaniu doskonałego parowania i uniku.
  • Silny atak - umożliwienie wykonywania silnych ataków.
  • Wiatrak - możliwość wykonywania ataku, podczas którego Aiden wykonuje obrót (przydatne w dalszej części gry i walce z normalnymi zarażonymi).
Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper