Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - wytrychy, jak otwierać kłódki i zamki?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - wytrychy, jak otwierać kłódki i zamki?

W jaki sposób otwierać kłódki i zamki w Dying Light 2 za pomocą wytrycha?

W Dying Light 2 znajdziesz wiele zamkniętych drzwi i kłódek w skrzyniach, w których kryją się cenne przedmioty. Warto zawsze mieć przy sobie minimum kilka wytrychów (stworzysz je w systemie craftingu), które pomogą Ci otworzyć mniej lub bardziej skomplikowane zamki. Zazwyczaj im cenniejszy łup, tym ciężej jest otworzyć zamek, stąd też pojawiają się trzy poziomy tejże aktywności - łatwy, średni oraz trudny.

temp_name

Sama mini-gra nie jest bardzo skomplikowana. Za pomocą myszki lub drążka musisz przesuwać wytrych i lekko przekręcać zamek. Jeśli widzisz, że drży już na początku, przesuń wytrych znacząco w lewo lub prawo. Dopiero gdy wytrych "zażre" i zacznie drżeć w dalszej części przesuwania zamka, to wiedz, że jesteś blisko otwarcia zamka. W takim przypadku musisz obserwować, czy podczas minimalnego przesuwania wytrycha w jakąś stronę możesz otworzyć zamek jeszcze głębiej - jeśli nie, to musisz iść w drugą stronę.

Najważniejsze jest jednak to, aby zbyt długo nie trzymać wytrycha, gdy ten drży. Ważny jest szybki czas reakcji, a jeśli zrozumiesz system możesz być pewien, że wytrychy w ogóle nie będą Ci się łamać. Polecam nawet zacząć otwieranie zamka przesuwając przedmiot o 45 stopni w lewo lub w prawo. Wtedy istnieje spora szansa, ze już na samym początku będziesz blisko właściwego rozwiązania.

Po otwarciu zamka żywotność wytrycha zeruje się, a więc możesz korzystać z niego przy kolejnych kłódkach.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper