Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - skradanie się, cicha eliminacja, pasek wykrycia

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - skradanie się, cicha eliminacja, pasek wykrycia

Jak skradać się, cicho eliminować wrogów i unikać wykrycia w Dying Light 2?

Zgodnie z założeniami Dying Light 2 w grze Polaków bardzo często musimy skradać się, aby niepostrzeżenie przedostać się do interesujących nas lokacji. Skakanie po dachach w celu ominięcia oponentów znajdujących się na ziemi to jedno, ale jeśli chcemy wejść do budynku pod osłoną nocy i znaleźć legendarny łup musimy umieć po cichu się poruszać.

temp_name

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o złotej zasadzie dotyczącej cierpliwości. Po zamkniętych lokacjach i skradankowych sekwencjach musisz cały czas poruszać się kucając. Niekorzystanie z tej opcji sprawi, że Aiden będzie bardzo głośny i automatycznie zacznie biec, a więc zwróci uwagę na siebie wszystkich wrogów znajdujących się w pobliżu. W przypadku znalezienia się w mniejszych budynkach nie wolno znajdować się blisko wrogów ani ich dotykać. W takim przypadku widoczny obok ich ciała pasek wykrycia naszej osoby automatycznie się zapełni, a oni ruszą do miejsca, z którego rozległ się dźwięk. Nie warto interesować się również eliminacją, ponieważ ta dobrze działa tylko na tych, które patrolują pomieszczenie (zazwyczaj mają niższy poziom doświadczenia, a więc nie są odporne na ciche zabójstwa tak, jak te śpiące umarlaki). Zapamiętaj, że jeśli Twój ogólny poziom doświadczenia (widoczny z poziomu mapy) wynosi "2", to cicha eliminacja zadziała maksymalnie na zarażonych o poziomie 2. Jeśli spotkasz tych na poziomie 3, to cicha eliminacja zada im wyłącznie pewną część obrażeń.

Aby uniknąć wykrycia warto korzystać także z obiektów, pod którymi możesz się schować. Najczęściej są to jakieś biura lub stoły, przy których widnieje ikona przekreślonego oka. Informuje ona nas o tym, że jeśli wejdziemy pod rzeczony przedmiot, to automatycznie ukryjemy się (podobnie sytuacja wygląda z wysoką trawą), stawając się wręcz niewidzialnym dla zombie niepotrafiącym kucnąć. Warto przy tym wszystkim wspomnieć również o tym, że latarka nie budzi uśpionych zombie w budynkach. Nie zwracają oni na nią uwagi, a więc możesz z niej korzystać, aby przypadkiem się nie zgubić.

temp_name

Wspomniana wyżej cicha eliminacja pozwala pozbyć się oponentów bez robienia hałasu. Wystarczy podejść do niego od tyłu po cichu i wcisnąć odpowiedni przycisk. Zazwyczaj zabójstwo zakończy się powodzeniem, ale musisz przykuwać uwagę także do tego, jaki poziom doświadczenia reprezentuje dany wróg (jego siła zależy przede wszystkim od tego, na jakim regionie obecnie przebywa). Przykładowo, na początku rozgrywki nie możesz po cichu eliminować zombie i wrogów na drugim poziomie doświadczenia, bo po wykonaniu cichego zabójstwa zawsze zostaje im malutka część paska zdrowia. Jeśli taka sytuacja zdarzy się w trakcie nocnych ekspedycji, to wiedz, że inne zombie zostaną zaalarmowane, a Ty w mgnieniu oka będziesz zmuszony biec w kierunku najbliższego światła UV (lub skorzystać z własnego), aby nie zostać pożartym żywcem.

W przypadku wykrycia zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół. Na ekranie pojawią się wskaźniki koloru żółtego. W ich centralnym punkcie na środku znajduje się czerwona ikona wskazująca, z której strony nadbiega przeciwnik. Warto im także się przyglądać, aby nie zostać zaskoczonym przez innego wroga.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper