Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - podział miasta, bonusy, relacje z postaciami i konsekwencje

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - podział miasta, bonusy, relacje z postaciami i konsekwencje

Jak wygląda sprawa podziału miasta w Dying Light 2?

Zgodnie z zapowiedziami w Dying Light 2 nie brakuje mechaniki podziału miasta. Villedor został podzielony na dwie części - Old Villedor, który zwiedzamy już od drugiej, trzeciej godziny rozgrywki, a także Central Loop, do którego zainteresowani trafią dopiero w dalszej części historii. Podobnie sytuacja wyglądało w Dying Light.

Wraz z poznawaniem konfliktu między Ocaleńcami a Stróżami Prawa otrzymasz opcję podziału miasta. W Old Villedor masz dwa niezabezpieczone konstrukcje - jedna z nich to wieża ciśnień, a druga stacja elektryczna. Przejmując je będziesz musiał przekazać budowle - zapewniające życie mieszkańcom - jednym z dwóch wyżej wymienionych frakcji.

temp_name

Jak możesz sam zauważyć, oddanie jakiegoś regionu zapewnia pewne bonusy. W przypadku Ocaleńców są to kolejne rozwiązania czy itemy pomagające na eksplorację miasta - chociażby po przekazaniu pierwszego regionu Ocaleńcom otrzymasz tyrolki porozstawiane po dachach całego Villedoru. W przypadku Stróżów Prawa są to bonusy dotyczące walki, a więc chociażby samochody-pułapki wabiące, a potem wybuchające przy zarażonych. Bez problemu wszystkie bonusy przejrzysz na mapie oddalając ją maksymalnie.

Uwaga! Wyboru przekazania wieży ciśnień lub stacji elektrycznej nie można zmienić (przekazać innej frakcji w dalszej części gry)!

temp_name

Wbrew pozorom podział miasta nie wpływa aż tak bardzo na główną historię, jak chociażby najważniejsze wybory podejmowane w dialogach. Nie działa to na zasadzie, że przekazując np. region Horseshoe w Old Villedor Ocaleńcom, Stróże Prawa nie będą chcieli oferować Ci misji pobocznych czy spróbują zabić Cię na swoich innych terytoriach. Przysługujesz się, pomagając w dostawach wody czy energii, obu frakcjom, bo przyczyniasz się do tego, iż mogą przeżyć w ciężkich warunkach. Zmienia się wyłącznie to, w jaki sposób zostaną poprowadzone niektóre rozmowy z przedstawicielami obu grup, a także jak będzie wyglądał Villedor, które miejsca frakcji będziesz mógł odwiedzić, czy to jakiego rodzaju dodatki będziesz posiadał: czy będą to elementy parkourowe (ocaleńcy), czy też te ułatwiające walkę (stróże prawa). 

Zwróć uwagę jednak na jedną kwestię - wybierając Ocaleńców lub Stróżów Prawa możesz być pewien, że na dachach znajdziesz osady. Początkowo może wydawać się, że są one dostępne tylko dla Ocaleńców, ale nic podobnego - Stróże Prawa również posiadają własne przyczółki na wysokich budowlach.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper