Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - licznik PD za parkour i walkę, kiedy zdobywamy doświadczenie?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - licznik PD za parkour i walkę, kiedy zdobywamy doświadczenie?

Jak zdobywać doświadczenie w Dying Light 2?

Warto zacząć od tego, że w Dying Light 2 nie znajdziesz podstawowego systemu. Zamiast niego Techland postanowił zająć się dwoma drzewkami umiejętności, które zostały podzielone na parkour oraz walkę. Jak sama nazwa wskazuje, to pierwsze dotyczy wykonywania wszelakich akrobacji, a to drugie starć z wrogami.

Podejrzeć ilość obecnie zdobywanym punktów doświadczenia w danej kategorii podejrzysz patrząc na prawy, górny róg. Aby jednak pokazały się jakiekolwiek liczby musisz wykonywać wyżej wspomniane czynności - skakać po budynkach, wspinać się po ścianach albo eliminować oponentów na wszelkie możliwe sposoby.

temp_name

Im dłużej wykonujesz jakieś czynności, tym więcej punktów wpada do Twojej kieszeni. Zazwyczaj seria kończy się wtedy, gdy przez kilka sekund - chociażby - nie wskoczysz na jakiś obiekt albo nie uderzysz wroga (w zależności od tego, który dział Cię obecnie interesuje). Bardzo ciekawie wygląda sprawa z nocnymi wypadami, bo podczas nich zdobywasz tzw. premię podwajająca ilość zdobywanych punktów doświadczenia w parkourze, a także walce. Jeśli standardowo otrzymasz 100 PD za akrobacje na dachach, to wykonując je w nocy możesz być pewien, że na Twoje konto wpłynie równe 200 punktów.

Obecny poziom parkouru i walki podejrzysz w menu w zakładce umiejętności. W obu przypadkach jest ich łącznie 25.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper