Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - zmysł przetrwania, kolory ikon i przydatność

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - zmysł przetrwania, kolory ikon i przydatność

Do czego służy zmysł przetrwania w Dying Light 2 i co oznaczają poszczególne kolory ikon?

Już podczas przechodzenia pierwszej misji w Dying Light 2 będziesz miał styczność ze zmysłem przetrwania. To nic innego, jak zdolność głównego bohatera potrafiąca zeskanować wszystkie obiekty, z którymi możesz wejść w interakcję - począwszy od zwykłych przedmiotów, poprzez oznaczenie przyjaciół/wrogów, a skończywszy na umożliwieniu przeprowadzenia badań na rzeczach, które zaliczają się np. do przedmiotów kolekcjonerskich.

temp_name

Jak widać na powyższym przykładzie, korzystając ze zmysłu przetrwania we wszelkiej maści lokacjach możesz - używając rzeczonej umiejętności - oznaczyć sobie itemy do zebrania (szary kontur, zielony, fioletowy czy niebieski pojawiają się w przypadku bardziej rzadszych przedmiotów). Inaczej wygląda sprawa z badaniami, bo te widnieją z czerwonym dymkiem unoszącym się w powietrzu, a aby wejść w interakcję z tego typu rzeczami musisz mieć aktywny zmysł. W innym przypadku nie będą one dostępne do zbadania.

temp_name

Zmysły przydają się także w trakcie starć - szczególnie w tych, podczas których preferujesz ciche podejście. Umiejętność głównego bohatera Dying Light 2 oznacza Ci czerwonym kolorem wszystkich wrogo nastawionych do Ciebie przeciwników, a także zombie. Zwróć uwagę także na to, że jeśli sojusznicy są odznaczeni zielonym konturem, to wiedz, że będziesz mógł z nimi zamienić parę słów. Wychodzi więc na to, że zmysły przydają się nawet w bezpiecznych strefach, do których trafiasz z kompanami Aidena.

temp_name

Ponadto, jeśli podróżujesz w nocy użycie zmysłu przetrwania sprawi, że na Twoim radarze pojawią się lokacje z dostępną lampą UV. Jak wiadomo ten typ energii wypala nieumarłych od środka, a więc biorąc udział w pościgu ważne jest, aby mieć oznaczone na mapie przynajmniej kilka takowych stref bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo, kiedy akurat Ci się przydadzą.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper