Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Droga ku zatraceniu

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Droga ku zatraceniu

Opis misji "Droga ku zatraceniu" w Dying Light 2 Bloody Ties.

Po rozmowie z Astrid, która uwolni Ciro, idź do swojego kumpla. Aby ruszyć to zadanie, musisz ruszyć do głównej hali Carnage Hall, gdzie znajdują się handlarze. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, odbij w prawo, a odezwie się do Ciebie Severus.

Dying Light 2 - Droga ku zatraceniu

Powie on, że Ciro znajduje się w barze. Podejdź do znacznika i pomów z chłopakiem, a potem wróć do Severusa i wykonaj wyzwania. Musisz zdobyć przynajmniej 3 punkty, aby pchnąć wątek główny. Po tym odezwie się do Ciebie Ogar z prośbą o rozmowę w metrze. Udaj się do miejsca spotkania, zanim przystąpisz do walki o wielki finał. Ten powie ci o swoim pancerzu i broni, co aktywuje poboczne zadanie o nazwie "Jedyna nadzieja". Wykonaj je, jeśli chcesz ułatwić sobie finałowe starcie z Czachą. Jeśli nie, to przejdź od razu do Severusa i poproś o kolejne walki. W międzyczasie możesz wykonać także cztery opcjonalne questy.

Dying Light 2 - Droga ku zatraceniu 2

Finalnie dojdziesz do fazy pucharowej i zmierzysz się z pretendentem. Uważaj na jego serię ciosów liczącą 3 uderzenia. Warto wtedy po prostu się od niego oddalić. Gdy zabierzesz mu 2/3 paska zdrowia, to włączysz scenę, podczas której dowiesz się, iż jest nim Ciro, a także staniesz przed dość istotnym wyborem:

  • Jeśli zabijesz Ciro na arenie, to chłopak nie wystąpi już w dalszej części DLC. Wyeliminujesz go na arenie, a Ogar - jego ojciec - będzie na Ciebie wściekły. Poniekąd utrudnisz sobie także drugą połowę DLC, ale Aiden dalej będzie Ci ufała i w dalszym ciągu będziesz oficjalnie zawodnikiem w turnieju.
  • Jeśli nie zabijesz Ciro (nie będziesz go atakował i pozwolisz, aby to on Cię okładał aż do prowizorycznej śmierci Aidena), to chłopak dalej będzie żył. Ogar nie będzie na Ciebie wściekły, a "Kain" pomoże Ci także w finale dodatku. Ponadto w teorii opuścisz turniej, ale w praktyce nic się nie zmieni.

Dying Light 2 - Droga ku zatraceniu 3

Po zdecydowaniu się na jedną z dwóch powyższych opcji albo będziesz kontynuował przygodę w Carnage Hall, albo obudzisz się w tunelach metra z Ogarem, który uratował Cię z rąk strażników Astrid. W pierwszym przypadku wróć do Carnage Hall poprzez ogrody - strażnicy zabiorą Cię na walkę z Czachą. W drugim przypadku będziesz mógł podejść do niej w dowolnym czasie. Wszystko sprowadza się do starcia z finałowym bossem.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper