Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor

Opis misji głównej "Szaleniec z Villedor" w Dying Light 2 Bloody Ties.

Po rozmowie z Ciro na dachach będziesz musiał wykonać 3 wyzwania na ulicach Villedor, aby móc dostać się do głównej areny.

Niczym wiatr

Pierwsze wyzwanie skupia się na parkourze. Przewiń porę dnia na noc i zacznij przebiegać przez punkty kontrolne - musisz zdobyć przynajmniej brązowy medal, więc jest to banalne wyzwanie.

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor

Podczas niego możesz próbować zabijać wrogów nożami do rzucania. Wykorzystuj również liny na trasie. Jeśli się przypadkiem zgubisz, to popatrz na niebieski znacznik na kompasie (HUD-zie). Trasa jest jednak schematyczna, więc powinieneś dać radę sobie bez problemu. Na koniec pamiętaj, aby używać dachów lub pojazdów - nie biegnij ciągle drogą, bo możesz zostać zatrzymany przez zombie.

Napij się z Ciro x2

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 2

Po zakończeniu pierwszego wyzwania przez komunikator odezwie się do Ciebie Ciro z prośbą o spotkanie w jednym z posterunków. Jest to opcjonalna aktywność, lecz warto do niej podejść, aby lepiej poznać tegoż chłopaka. Warto również zgodzić się 3-krotnie na wypicie kolejnej butelki, aby Aiden dobrze się zabawił.

Po ukończeniu drugiego wyzwania raz jeszcze podejdź do Ciro, który zaprosi na mini-imprezę.

Poszukiwanie skarbu

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 3

Po dotarciu do zakażonej strefy pomów z werbującym, a potem weź z półki strzelbę. To pierwsza broń palna, z którą Aiden może mieć styczność. Wejdź do budynku i eliminuj zarażonych za pomocą owej broni.

Musisz łącznie znaleźć 10 kryształów - świecą one z daleka na kolor morsko-niebieski:

  • Pierwszy kryształ znajduje się na kanapie, na której leży nieżyjący psiak.
  • Cztery kolejne kryształy znajdziesz na najwyższym piętrze - jeden na parapecie w łazience, drugi na sofie, trzeci w półce obok łazienki, a czwarty na blacie w kuchni.
  • Cztery kolejne kryształy znajdziesz na samym dole - jeden w pomieszczeniu, gdzie znajduje się wybuchający wróg, drugi na ziemi w samym centrum pokoju, a dwa kolejne w pomieszczeniu z lewej strony: przy drzwiach frontowych i lodówce.
  • Ostatni kryształ znajdują się na piętrze, na które wejdziesz chociażby po szafie. Podejdź do fotela skórzanego, a znajdziesz na nim ów przedmiot.

Próba ognia

Ostatnim wyzwaniem jest próba ognia. Tym razem zdobędziesz kuszę, którą będziesz musiał zabić wrogów, którzy po kontakcie ze strzałą od razu wybuchają.

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 5

Celuj więc w nich i sprawdzaj wskaźniki na ekranie, które sygnalizują, gdzie znajdują się wrogowie. Trzymaj się daszków i przechodź między nimi, gdy pod Tobą znajduje się wróg. Jeśli w Ciebie wbiegnie, to wywoła wybuch. Po zabiciu 20 wrogów wyzwanie się zakończy.

Po komunikacie poczekaj na rozmowę z Ogarem i udaj się do chrzcielnicy, aby pomówić z ojcem Ciro. Po tym udaj się na dach jednego z budynków, aby przystąpić do finałowego wyzwania. Aby przejść do nowych dzielnic Villedoru, skorzystaj z szybkiej podróży. Jeśli jej nie odblokowałeś, to zajmij się wątkiem głównym podstawki i wróć do misji z DLC później.

Ostatnie wyzwanie

Niemniej, po dostaniu się na miejsce będziesz musiał zabawić się w parkour, aby dostać się na szczyt wskazanego budynku. Skorzystaj z liny, aby dostać się na czerwone płyty.

Uwaga! Jeśli odkryłeś wcześniej kryjówkę nocnego biegacza, możesz szybko zginąć w tym miejscu i z niej, z wykorzystaniem paralotni, przedostać się na dach wymaganego budynku, bez bawienia się w dodatkowy parkour!

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 7

Z nich wejdź po wentylacji, a dokładniej po drabinie na niej umieszczonej do góry. Potem odwróć się za siebie i wskocz na kolejne płytki, aby następnie przejść po elementach, na których zawieszona jest flaga.

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 8

Dostań się do ogniska i ponownie popatrz się za siebie. Przebiegnij do przodu i chwyć się żółtej rury, aby wdrapać się jeszcze wyżej. Potem wskocz na płytki i raz jeszcze chwyć się żółtej rury, która zaprowadzi Cię na dach budynku. Tam poczekaj na Ciro, a potem wygraj wyzwanie, w którym musisz przeżyć 4 minuty na dachu.

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 8

Wykorzystuj apteczki, gdy będziesz miał mało życia i biegaj wokół lokacji, aby unikać otoczenia. Gdy na arenie pojawi się dużo zaawansowanych przeciwników, staraj się na nich skupić, bo będą Ci przeszkadzać. Po walce zacznij szukać Ciro na placu, na którym stoczył bój. Gdy dotrzesz na miejsce, zeskanuj je zmysłem przetrwania, a na ziemi zauważysz kapelusz chłopaka.

Dying Light 2 - Szaleniec z Villedor 9

Zbadaj go i zejdź poziom niżej, idąc za śladami butów w krwi. Znajdziesz leżącego na ziemi człowieka, któremu musisz się przyjrzeć. Wysłuchaj dialog z Ogarem, a potem udaj się do miejsca, skąd udasz się do Carnage Hall - wejdziesz tutaj przez magazyn od głównego placu. Zaczep ochroniarza w masce, a potem wsiądź do pojazdu, a zakończysz tę misję i przeniesiesz się do nowego obszaru.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper