Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Dying Light 2 Poradnik

Dying Light 2 - pasek wytrzymałości, jak zarządzać i zwiększyć?

Mateusz Wróbel | 10.11.2022, 21:27

Dying Light 2 - pasek wytrzymałości, jak zarządzać i zwiększyć?

Jak zwiększyć wytrzymałość i w jaki sposób zarządzać nią w Dying Light 2?

Dla fanów Dying Light pasek wytrzymałości nie jest niczym nowym. Występuje on w momencie, kiedy nasz główny bohater męczy się - najczęściej pojawia on się na ekranach wtedy, gdy skaczemy po dachach czy innych obiektach, a także bierzemy udział w rozmaitych starciach z wrogami.

temp_name

Początkowo Aiden nie może wykonywać zbyt wielu ruchów, bo już po 4/5 ciosach czy wspinaniu się po wystających elementach przez kilka sekund spadnie on do zera. Gdy tak się stanie nie będziesz mógł wykonywać żadnych uderzeń, a jeśli będziesz akurat wisiał na belce, na pewno spadniesz w dół - jeśli znajdujesz się bardzo wysoko, to możesz być pewien, że zginiesz. Twórcy dają nam jednak pewne wskazówki co do tego, jak zarządzać paskiem wytrzymałości.

Przyglądając się mu możesz zauważyć dwie kreski. Ta bardziej z prawej strony pokazuje, w ilu procentach ów pasek jest wypełniony. Z kolei ta druga, zawsze wysunięta bardziej w lewą stronę pokazuje, ile kondycji stracisz po wyprowadzeniu np. ciosu w przeciwnika. Jeśli drugi znacznik nie jest widoczny na ekranie, to lepiej odpuścić na chwilę i poczekać, aż protagonista odzyska siły choć w takim stopniu, aby mógł wyprowadzić kolejny cios bez złapania zadyszki. Jeśli jednak będzie potrzebował chwili spokoju to wiedz, że nie będziesz mógł wykonać żadnych ruchów aż do momentu, gdy zostanie on w pełni odnowiony. W przypadku parkouru wystarczy, że będziesz trzymał się jakiegoś obiektu w powietrzu, a wytrzymałość zacznie spadać automatycznie! Aby ją uzupełnić musisz stanąć na ziemi.

Pasek wytrzymałości ulepszysz poprzez drzewko umiejętności skupiające się na parkourze - niektóre skille pozwolą dłużej utrzymać się w powietrzu, a inne sprawią, że nie spadniesz od razu po straceniu sił. Wykonuj wszelakie akrobacje na dachach (w trakcie nocy mnożnik jest zwiększony dwukrotnie - warto o tym pamiętać), które dodają punkty doświadczenia do tejże kategorii, a następnie zainteresuj się wydaniem ich na skille polepszające kondycje Aidena. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest zbieranie inkubatorów i przeznaczanie je na wytrzymałość - to one przede wszystkim je zwiększą.

Źródło: własne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Dying Light 2 - ZADANIA POBOCZNE

cropper